Worlds 2019, Puchar Przywoływacza, Summoner's Cup
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Ponad 400 milionów złotych za prawa do transmisji turniejów LoL-a w Chinach?

Nie jest tajemnicą, że profesjonalne rozgrywki w League of Legends regularnie zbierają w Chinach masę widzów przed ekranami. Najpopularniejszymi zmaganiami naturalnie są te, w których uczestniczą chińskie zespoły, czyli rzecz jasna głównie liga League of Legends Pro League, jak i pojedynki na międzynarodowym gruncie, pokroju Worldsów, Mid-Season Invitational czy też wydarzenia z serii All-Star. Z rosnącą popularnością LoL-a w Państwie Środka, naturalne jest, że tamtejsze firmy wydają coraz większe kwoty na prawa do transmisji rozgrywek w produkcji Riot Games.

Wczoraj na światło dzienne wyszły informacje dotyczące nowego partnerstwa producenta gry, które zostało zawarte z jedną z chińskich platform livestreamingowych – Bilibili. Na jego mocy będzie ona posiadać prawa do transmitowania trzech międzynarodowych turniejów z kalendarza League of Legends: Worlds, Mid-Season Invitational oraz All-Star. Według umowy, pierwszym z nich będą rozpoczynające się 25 września Mistrzostwa Świata w Szanghaju, a ostatnim MSI w 2023 roku. Dodatkowo, jak podaje The Esports Observer, poza samą transmisją stacja ma także zadbać o filmy dokumentalne i inne treści wideo. Co więcej, według renomowanego esportowego dziennikarza, Roda „Slashera” Breaslau, dany kontrakt ma opiewać na kwotę 113 milionów dolarów.

Przypominamy, że w 2016 roku Riot Games rozpoczął współpracę z BAMTechem, platformą streamingową stworzoną przez amerykańską ligę Major League Baseball. Wartość podpisanego wówczas kontraktu była bliska 300 milionom dolarów, a na jego mocy BAMTech posiada prawa do transmisji wszelakich wydarzeń esportowych związanych z LoL-em aż do 2023 roku. Więcej o tym partnerstwie, jak i o wypowiedziach obu stron, można było przeczytać w artykule ESPN pod tym linkiem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Populacja Polaków w European Masters 2020 zwiększa się

Na przełomie lipca i sierpnia wiele europejskich lig League of Legends jest na etapie kończenia spotkań w ramach fazy zasadniczej. Dla wielu drużyn za...