Walka o wyjazd na Majora CS:GO w Rio wchodzi w decydującą fazę. W każdym z regionów odbędzie się już tylko jeden turniej eliminacyjny, który da nam jednoznaczną odpowiedzieć na pytanie, kto pojawi się w Brazylii, a kto turniej oglądać będzie tylko na streamie.

W Oceanii najbliżej osiągnięcia swojego celu jest Renegades, które dzięki bezpośredniemu zaproszeniu będzie mogło poprawić swój dorobek punktowy podczas nadchodzącego Perfect World Oceania League Fall. Ponadto przepustki na imprezę otrzymały też ORDER i Ground Zero Gaming, których strata do Renegatów nie jest wcale taka duża, oraz Chiefs Esports Club. Pozostała czwórka uczestników wyłoniona zostanie na drodze eliminacji.

Z kolei w Azji tamtejszemu rankingowi przewodzi TYLOO, co nie wydaje się być szczególnym zaskoczeniem.  Podopieczni chińskiej organizacji są na najlepszej drodze do wywalczenia czwartego z rzędu awansu na Majora. Teoretycznie ich najpoważniejszym rywalem wydaje się być ViCi Gaming, chociaż nie wolno też lekceważyć TIGER. A może o niespodziankę pokuszą się Beyond Esports albo Invictus Gaming? Cała ta piątka otrzymała bezpośrednie zaproszenia na Perfect World Asia League Fall i zostanie potem uzupełniona o kolejną piątkę z otwartych eliminacji.

Tak wygląda lista drużyn, które otrzymały już zaproszenia:


Oceania
Chiefs Esports Club Ground Zero Gaming ORDER Renegades

Azja
Beyond Esports Invictus Gaming TIGER TYLOO ViCi Gaming

Na ten moment konkretne daty rozegrania Perfect World Oceania League Fall oraz Perfect World Asia League Fall nie są znane. Prawdopodobnie jednak oba turnieje odbędą się między wrześniem a październikiem, zaś ich zwycięzcy zgarną po 2,5 tysiąca punktów rankingowych.