fot. Activision

Ruszył 5. sezon w Call of Duty: Warzone! Ogromne zmiany w grze

Oficjalnie ruszył 5. sezon Call of Duty: Warzone. A to oznacza szereg zmian, które w mniejszym lub większym stopniu odcisną swoje piętno na tym, w jaki sposób będziemy starali się przetrwać na terenie niegościnnego miasta Werdańsk.

Kojarzycie stadion znajdujący się bliżej centralnej części mapy? Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, co znajduje się w jego środku, to już możecie przestać – twórcy wreszcie otworzyli bowiem cały obiekt. Szklany dach stanowiący jego zwieńczenie został wysadzony w powietrze, dzięki czemu otrzymaliśmy dostęp do murawy, trybun, wewnętrznych korytarzy oraz podziemnego parkingu. To dodaje zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o prowadzenie działań, ale też np. zastawianie pułapek na innych graczy.

A jeżeli mało wam możliwości poruszania się po obszarze gry albo po prostu jesteście fanami kolei, to na pewno ucieszy was fakt, że po mapie zacznie poruszać się sporych rozmiarów pociąg. Podróżować będzie po południowo-zachodniej części areny, będąc jednocześnie potencjalnym źródłem ochrony, ale i niebezpieczeństwa. Pojawienie się tego środku lokomocji wymusiło jednocześnie otwarcie dworca kolejowego, który także, podobnie jak wspomniany wyżej stadion, będzie możliwy do zwiedzania i lootowania.

Wreszcie też uzyskamy możliwość łatwiejszego wyeliminowania snajpera okupującego dach któregoś z wysokich budynków. Wszystko dlatego, że do największych obiektów przymocowane zostaną tyrolki, które niczym stalowe liny w szybach wind pomogą nam szybko dostać się na duże wysokości. A to może być przydatne m.in. w nowym trybie o nazwie Mini Royale. Jak można się domyślić, zachowa on zasady zabawy battle royale, ale w mniejszej skali – mniejsza liczba graczy rywalizować ze sobą będzie na małym obszarze przez stosunkowo niewielki czas. Dzięki temu zabawa będzie o wiele bardziej dynamiczna niż w klasycznym BR.

Dodatkowo gracze otrzymają dostęp do nowego battle passa, a wraz z nim także i nowych możliwych do zdobycia nagród. Nie zabraknie też wyzwań, które umożliwią szybsze nabijanie kolejnych poziomów doświadczenia naszego agenta, jak i broni, z których korzystamy. A jeżeli ktoś lubi Warzone’a, ale nie miał okazji sprawdzić Modern Warfare, to będzie miał okazję, bo między 7 a 12 sierpnia będzie można przetestować tryb multiplayer zupełnie za darmo.

Jeżeli czujecie się zainteresowani, to na koniec zostawiliśmy nieco gorszą informację. Otóż aktualizacja wprowadzająca 5. sezon standardowo już dla Call of Duty jest dość spora – posiadacze Modern Warfare będą musieli pobrać 54,2 GB danych, podczas gdy gracze bawiący się tylko w Warzone’a muszą liczyć się z koniecznością ściągnięcia 47,4 GB.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poczuj się jak prawdziwy kierowca wyścigowy dzięki nowej kierownicy Logitech G z technologią TRUEFORCE

Firma Logitech G, marka Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) i wiodący innowator technologii oraz sprzętu do gier, prezentuje kierownicę i pedały wyści...