We wtorek rozpoczęła się faza pucharowa Northern League of Legends Championship, gdzie już w pierwszej rundzie kibicom przyszło oglądać Munster Rugby Gaming z Sebastianem "Sebekxem" Smejkalem na środkowej alejce. Niestety były reprezentant m.in. Illuminar Gaming musiał uznać wyższość Nordavind i nie zagra w letniej edycji European Masters 2020.

Podopieczni Josha "Furndoga" Furneauxa przystępowali do play-offów w dobrych nastrojach, ponieważ w fazie zasadniczej zespół zajął w swojej grupie trzecie miejsce, odnosząc sześć zwycięstw w dziesięciu spotkaniach. MRG zdecydowanie nie było faworytem do pierwszego miejsca, ale aspiracje Smejkaly i kolegów sięgały na pewno dalej niż do pierwszej rundy drabinki pojedynczej eliminacji.

Rywalizacja z Nordavind zaczęła się świetnie dla drużyny Polaka, która wręcz zmiażdżyła swojego przeciwnika. Gra trwała nieco ponad dwadzieścia pięć minut, a Sebekx miał na swoim koncie aż dziesięć z łącznie siedemnastu zabójstw. Kluczem do zwycięstwa na dwóch kolejnych mapach dla ekipy Larsa "Chrisberga" Christiansena była dużo korzystniejsza postawa zawodników na dolnej alejce, którzy dzięki  lepszym przedmiotom byli w stanie w trakcie walk drużynowych przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Eliminacja Sebekxa z play-offów Northern League of Legends Championship oznacza, że w rozgrywkach nie mamy już żadnego Polaka. Rodzimy midlaner będzie miał teraz trochę czasu na odpoczynek, a później trening przed kolejnym sezonem.