STS
fot. Blizzard/Ben Pursell

FaZe kompletuje dywizję VALORANTA. Ostatnim ogniwem kolejny mistrz świata w Overwatcha

Jay „sinatraa” Won, Corey „Corey” Nigra i Shane „Rawkus” Flaherty – co łączy tych trzech zawodników? Wszyscy byli członkami mistrzowskiej kadry Stanów Zjednoczonych na Overwatch World Cup 2019, a w tym roku zrezygnowali z kariery w produkcji Blizzarda na rzecz podbijania sceny VALORANTA. Jako ostatni z tego tercetu Overwatcha opuścił Rawkus; o swojej decyzji poinformował zaledwie kilka dni temu, ale już wiemy, kto będzie jego pierwszym pracodawcą w nowej dyscyplinie.

26-latek uzupełnił skład dywizji VALORANTA w FaZe Clanie, w którym od dłuższego czasu widnieje dobrze znany mu Corey. Flaherty miał już w przeszłości styczność z FaZe, gdyż pomiędzy sierpniem 2016 roku i październikiem 2017 roku reprezentował tę organizację we wspomnianym Overwatchu. W międzyczasie Blizzard postanowił zaimplementować system franczyzowy do swojej flagowego produktu, Overwatch League, którego częścią od razu zostało niejakie Houston Outlaws. To właśnie formacja zarządzana przez OpTic Gaming była kolejnym, a zarazem ostatnim przystankiem na zawodowej drodze Rawkusa. Spędził w niej prawie trzy lata, aż do niedawnego przebranżowienia.

Już jutro startuje turniej VALORANTA współorganizowany przez FaZe Clan – FaZe Clan Invitational – w którym o zwycięstwo powalczy także podległa klubowi drużyna. O zajęcie pierwszego miejsca nie będzie jednak łatwo, bo na tytuł ostrzą sobie zęby czołowe, jak to pokazały poprzednie imprezy, regionalne formacje, wtym Cloud9, Sentinels, T1 czy Team SoloMid.

W tej sytuacji skład dywizji VALORANTA w FaZe Clanie prezentuje się następująco:

  • Corey „Corey” Nigra
  • Zachary „ZachaREEE” Lombardo
  • Jimmy „Marved” Nguyen
  • Andrej „babybay” Francisty
  • Shane „Rawkus” Flaherty
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kontrakt z c0ntact rozwiązany, LETN1 wolnym graczem

Po siedmiu miesiącach przygoda Nestora "LETN1EGO" Tanicia z c0ntact Gaming dobiegła końca. Serb, który ostatnie tygodnie spędził na ławce rezerwowych,...