Mimo stosunkowo trudnej grupy gracze Izako Boars minionej nocy poradzili sobie i awansowali do play-offów 6. tygodnia Eden Arena: Malta Vibes. W kolejnym etapie mamy więc już na pewno jednego przedstawiciela. Ale co gdyby tych przedstawicieli było trzech?

Dziś szansę na powtórzenie wyczynu Dzików będą mieć bowiem AVEZ Esport i HONORIS, które będą rywalizować ze sobą w obrębie grupy C. Co więcej, oba rodzime składy zaczną czwartkowe zmagania od bezpośredniego starcia – drugiego w odstępie kilkunastu dni. Podopieczni Jędrzeja "bogdana" Rokity oraz ekipa dowodzona przez Wiktora "TaZa" Wojtasa spotkały się ze sobą jeszcze pod koniec lipca w ramach 4. tygodnia Eden Arena i wówczas górą były Ośmiornice, które zatriumfowały 2:1. Nie ulega wątpliwości, że i dziś to właśnie one uchodzić będą za faworyta polskich derbów.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


Niezależnie jednak od rozstrzygnięcia powyższego meczu możemy mieć pewność, że oba zespoły z Polski zobaczymy w akcji jeszcze co najmniej raz. Ba, niewykluczony jest nawet scenariusz, w którym AVEZ i HONORIS natrafią na siebie ponownie podczas pojedynku decydującego o zajęciu drugiego miejsca. Ale nim to ewentualnie nastąpi, czekają nas potyczki Polaków z forZe oraz S-Gaming.pro, które także znalazły się w grupie C. Szczególnie wymagającym przeciwnikiem wydaje ten pierwszy zespół – uczestnik ostatniego Majora, który obecnie znajduje się w czołowej trzydziestce rankingu HLTV.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań prezentuje się następująco:

6 sierpnia
12:00 AVEZ Esport vs HONORIS BO1 transmisja
14:00 mecz wygranych grupy C BO3
17:00 mecz przegranych grupy C BO3
20:00 decydujący mecz grupy C BO3  
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)