fot. Riot Games/Michał Konkol

Nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Przedostatni dzień fazy zasadniczej LEC za nami

Kolejny dzień i kolejne rozstrzygnięcia w League of Legends European Championship 2020 Summer za nami. Miejsce w play-offach zapewniło sobie SK Gaming, wyeliminowani zostali gracze Misfits Gaming oraz Teamu Vitality, a w grze o fazę pucharową nadal pozostają FC Schalke 04, Fnatic oraz EXCEL.

Zacznijmy jednak od końca, czyli od meczu tygodnia. Wczorajsza porażka Rogue oznaczała, że Łotrzyki nadal nie mogły mieć pewnego drugiego miejsca. Dodatkowo, ewentualna przegrana z Lwami dyskwalifikowałaby ekipę Oskara „Vandera” Bogdana z walki o pierwszą lokatę w sezonie regularnym. Ta jednak popisała się wspaniałym draftem i po długim dreszczowcu triumfowała nad MAD Lions, dzięki czemu jutro powalczy o pierwszy seed oraz miejsce na mistrzostwach świata.

Szanse, ale na awans do play-offów, znacząco zwiększyło sobie Fnatic, które triumfowało nad Excel Esports. Ewentualna porażka ze strony Pomarańczowo-Czarnych oznaczałaby, że ci musieliby liczyć na jutrzejszą przegraną FC Schalke 04, a tak Oskar „Selfmade” Boderek i spółka nadal mają wszystko w swoich rękach. Podobnie sytuacja wygląda u reprezentantów drugiej brytyjskiej organizacji – jutrzejszy triumf pozwoli Excel na pierwszy udział w fazie pucharowej od czasu dołączenia do LEC.

FC Schalke 04 co prawda ma sześć zwycięstw z rzędu na swoim koncie, ale nadal musi liczyć na dobre wyniki w innych spotkaniach, aby miracle run stał się faktem. Erberk „Gilius” Demir i spółka po dobrym występie przeciwko Teamowi Vitality teraz muszą po pierwsze wygrać z MAD Lions, a potem z całych sił trzymać kciuki, aby G2 Esports lub SK Gaming zwyciężyło w swoim spotkaniu. Tylko w takim wypadku reprezentanci niemieckiego klubu sportowego znajdą się w czołowej szóstce.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych starć:

8 sierpnia
17:00 FC Schalke 04 1:0 Team Vitality BO1
18:00 SK Gaming 1:0 Origen BO1
19:00 Fnatic 1:0 Excel Esports BO1
20:00 Misfits Gaming 0:1 G2 Esports BO1
21:00 Rogue 1:0 MAD Lions BO1

Jutrzejsze starcia rozpoczną się już o 17:00. Transmisję z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rogue triumfuje w dreszczowcu z MAD Lions i zachowuje szanse na pierwsze miejsce w LEC

Cóż to było za spotkanie! Rogue po niesamowitym starciu triumfowało z MAD Lions i zrównało się z tą ekipą na pierwszym miejscu w tabeli League of Lege...