Dziś ostatnie mecze fazy zasadniczej letniego splitu League of Legends European Championship 2020. Dla niektórych mecze naprawdę istotne, bo trzy formacje wciąż nie mogą być pewne swego losu – w gronie tym znajdują się m.in. wicemistrzowie Europy z Fnatic.

Oskar "Selfmade" Boderek i jego koledzy przez cały split prezentowali bardzo nierówną formę, czego efektem było aż dziewięć porażek! Z tego powodu podopieczni brytyjskiej organizacji na ten moment nie zdołali zapewnić sobie jeszcze awansu do fazy pucharowej. Aby dopiąć swego, polski leśnik i jego koledzy muszą mieć nadzieję na porażkę FC Schalke 04. Natomiast jeżeli ta nie nastąpi, będą musieli pokonać SK Gaming, a to wcale nie musi być taka prosta sprawa, o czym niedawno przekonały się m.in. Rogue oraz Origen. Zresztą trzeba pamiętać, że podopieczni Jessego "Jesiza" Le też mają przecież o co walczyć, bo w ich wypadku stawką jest lokata w top 4, którą w przypadku porażki mogą stracić, a to oznaczać będzie gorsze rozstawienie w play-offach.

Poza Fnatic szansę na lokatę w czołowej szóstce ma też Excel Esports i w wypadku tej formacji sprawa wygląda podobnie. Jeżeli poradzi ona sobie z Marcinem "Jankosem" Jankowskim i jego G2 Esports, to na pewno znajdzie się w fazie pucharowej. Najbardziej skomplikowaną sytuację ma FC Schalke 04, które w minionych tygodniach kilkukrotnie zdążyło zaskoczyć europejską publikę, ale to nie wystarczyło, by osiągnąć korzystny bilans. Niewystarczająca może być nawet wygrana nad MAD Lions, o którą nie będzie zresztą łatwo, popularne Lwy zrobią wszystko, by zakończyć fazę zasadniczą na pierwszym miejscu. A nawet gdyby ekipie z Zagłębia Ruhry jakimś cudem się udało, to i tak musi ona liczyć na potknięcie Fnatic lub Excel.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

9 sierpnia
17:00 Team Vitality vs Misfits Gaming BO1
18:00 MAD Lions vs FC Schalke 04 BO1
19:00 Rogue vs Origen BO1
20:00 G2 Esports vs EXCEL BO1
21:00 Fnatic vs SK Gaming BO1

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można oficjalnej stronie lolesports.com oraz na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat letniego splitu LEC 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.