Pierwszy dzień Ambush Female Summer Cup okazał się szczęśliwy dla zawodniczek z Polski. Spośród siedemnastu naszych rodaczek, które stanęły na linii startu, tylko jedna nie zdołała awansować do play-offów. Mowa tutaj o Julii "bullet girl" Kurzyńskiej.

Jej FALKN już na starcie okazało się słabsze od rosyjskiego miksu ROY, a potem doznało porażki także z polską piątką z XPG Invicty. Zespół Kurzyńskiej był w stanie poradzić sobie tylko z przedstawicielkami gospodarzy z Ambush Esport, co było jednak marnym pocieszeniem. Na drugim biegunie znalazła się natomiast Klaudia "klaudia" Beczkiewicz, której Galaxy Racer wygrało wszystkie mecze i w cuglach wywalczyło sobie awans do fazy pucharowej. W tej zobaczymy również wspomnianą już Invictę, a także Izako Boars Ladies i wspomagane przez Dominikę "Domii" Mastalerz Arcane Wave, które zajęły w swoich grupach drugie miejsce z jedną przegraną na koncie.

Końcowy układ grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Galaxy Racer Female 3 3 0 1. Team DeftFox 3 3 0
2. Arcane Wave 3 2 1 2. Izako Boars Ladies 3 2 1
3. Fragbox Gaming Female 3 1 2 3. hippo 3 1 2
4. RunningInPanic 3 0 2 4. TARASOVKI 3 0 3
Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. ROY 3 2 0 1. TH2CC 3 2 1
2. XPG Invicta 3 2 1 2. SKADIES 3 2 1
3. FALKN Ladies 3 1 2 3. Copenhagen Flames Female 3 1 2
4. Ambush Esport Female 3 0 3 4. Rivals EU 3 1 2

Dziś drugi i jednocześnie ostatni dzień zmagań, podczas którego poznamy triumfatorki – dla tych przewidziano nagrodę w wysokości 1 tysiąca euro. Rywalizacja zacznie się o godzinie 16:00 od spotkań ćwierćfinałowych, potem zaś nadejdą półfinały i w końcu wielki finał. Co ciekawe, biorąc pod uwagę układ drabinki jest spora szansa, że na szczycie zobaczymy którąś z naszych rodaczek.

Pary ćwierćfinałowe prezentują się następująco:

Galaxy Racer Female vs SKADIES Team DeftFox vs XPG Invicta
ROY vs Izako Boars Ladies TH2CC vs Arcane Wave

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale Ambush Esport na Twitchu. Ten znajduje się pod tym adresem.