Ubiegły tydzień był dosłownie ubrany w ważne wydarzenia! Zmiany w Teamie Liquid, angaż Polaków w znanych międzynarodowych organizacjach, tryb Deathmatch w VALORANCIE oraz końcówki bieżących sezonów League of Legends European Championship i Alior Bank Ultraligi. Do tego poznaliśmy pierwszą drużynę, która zagra na tegorocznych Worldsach i kolejnego reprezentanta naszego kraju na European Masters, a Valve przygotowało nową skrzynkę dla fanów Counter-Strike'a. Sprawdź, co dokładnie, zdarzyło się przez ostatnie siedem dni:

Poznaliśmy nowego zawodnika Teamu Liquid

Michael „⁠Grim⁠” Wince został nowym reprezentantem Teamu Liquid. 19-latek w nowej drużynie zastąpił Nicholasa „nitr0” Cannellę, który od 2015 roku partycypował w sukcesach odnoszonych przez swoją ekipę. Warto też wspomnieć, że wczoraj Konie zmieniły też swojego trenera.

https://cybersport.pl/264267/nie-moglo-byc-inaczej-grim-dolacza-do-teamu-liquid/

innocent dołącza do MAD Lions

Paweł „innocent” Mocek po raz kolejny otrzymał szansę na zawojowanie międzynarodowej sceny! 26-latek dołączył bowiem w ubiegłym tygodniu do MAD Lions, gdzie zastąpił Lucasa „Bubzkjiego” Andersena, który został zwerbowany przez Astralis.

https://cybersport.pl/264235/oficjalnie-innocent-dolacza-do-mad-lions/

pasha europejskim ambasadorem Teamu Liquid

Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski nawiązał długoterminową współpracę z Teamem Liquid. Polska legenda CS:GO zostanie europejskim ambasadorem tej międzynarodowej drużyny. Nasz rodak ma brać czynny udział w życiu organizacji i jej dywizji Counter-Strike'a.

https://cybersport.pl/264394/pasha-dolacza-do-teamu-liquid-jako-europejski-ambasador/

kuben nowym trenerem Teamu Envy

Po kilku miesiącach nieobecności na scenę wrócił Jakub „kuben” Gurczyński. Znalazł on miejsce w rekonstruowanym Teamie Envy, gdzie będzie pełnił rolę trenera i managera dywizji CS:GO. Poprzedni szkoleniowiec – Nikola „LEGIJA” Ninić – powrócił natomiast do roli aktywnego gracza.

https://cybersport.pl/264558/kuben-nowym-trenerem-teamu-envy/

ponczek dołącza do Wisły All in! Games

Patryk „ponczek” Wites w miniony poniedziałek został pełnoprawnym reprezentantem Białej Gwiazdy. Były reprezentant AVEZ zastąpił Dominika „fanatyka” Barkietę, który nie zdołał wystarczająco wpasować się w swoją rolę. Sama Wisła All in! rozpoczęła w ubiegłym tygodniu też bootcamp, który ma jej pomóc w powrocie do dobrej formy.

https://cybersport.pl/264065/jest-bootcamp-jest-i-nowy-gracz-ponczek-wraca-z-niebytu-i-dolacza-do-wisly-all-in/

Tryb FFA Deathmatch pojawił się w VALORANCIE

Wraz z Drugim Aktem w VALORANCIE pojawił się tryb FFA Deathmatch. W nowych pojedynkach weźmie udział maksymalnie dziesięciu graczy niemogących korzystać z umiejętności swoich postaci. Co pięć sekund odświeżana będzie również minimapa z zaznaczonymi lokalizacjami oponentów, co ma zapobiec kampieniu w jednym miejscu.

https://cybersport.pl/264195/chcieliscie-to-macie-tryb-ffa-deathmatch-w-valorancie/

Nowe skiny i poprawki na mapach społeczności

Valve wprowadziło kolejną dużą aktualizację Counter-Strike'a: Global Offensive. Dodała ona do gry nowe skórki wchodzące w skład Skrzyni Fracture. Sporo zmian pojawiło się też na mapach społeczności – Mutiny, Anubis i Swamp.

https://cybersport.pl/264608/duza-aktualizacja-csgo-nowe-skiny-fracture-case-koniec-z-untrusted-i-zmiany-na-mapach/

K1ck zagra na EU Masters

Już za tydzień rozpoczną się rozgrywki w ramach letniej edycji European Masters, do którego zakwalifikowało się w ubiegłym tygodniu K1ck Neosurf. Zespół Łukasza "Pukiego Style'a" Zygmunciaka nie pozwolił Gentlemen’s Gaming na wygranie ani jednej potyczki i awansował tym samym do najlepszej trójki Alior Bank Ultraligi.

https://cybersport.pl/264387/wiosna-bylo-pieknie-a-jak-bedzie-latem-k1ck-ogrywa-gg-i-zagra-na-eu-masters/

Faza zasadnicza LEC zakończona

Zakończyła się faza zasadnicza letniego splitu League of Legends Championship. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca Rogue ma pewność wyjazdu na tegoroczne Worldsy. Oznacza to, że na Mistrzostwach Świata zobaczymy co najmniej dwóch Polaków. Do play-offów najważniejszej europejskiej ligi awansowały też m.in. G2 Esports, MAD Lions, Fnatic i SK Gaming.

https://cybersport.pl/264923/inspired-po-raz-pierwszy-vander-po-raz-drugi-rogue-jedzie-na-worlds-2020/

NEEX i MOLSI w międzynarodowym składzie VALORANTA

Sebastian „NEEX” Trela i Michał „MOLSI” Łącki ruszyli na podbój międzynarodowej sceny VALORANTA. Polacy dołączyli bowiem do czeskiej organizacji Entropiq. Pozostali członkowie dywizji do niedawna grali pod banderą Worst Players, by później przy wsparciu naszych rodaków, jako TBD, dotrzeć do topowej ósemki Mandatory.gg Cup.

https://cybersport.pl/264511/neex-i-molsi-w-miedzynarodowym-skladzie-valoranta/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.