Dopiero co zakończył się szósty tydzień Eden Arena: Malta Vibes, a już za chwilę zacznie się tydzień siódmy! A w nim nie zabraknie oczywiście rodzimych formacji, które zameldują się na linii startu w liczbie trzech.

Dwie z nich ulokowane zostały w grupie B. Mowa tutaj o Actinie PACT oraz AVEZ Esport, które rywalizować będą o dwa miejsca w fazie pucharowej. Poza nimi o awans postarają się też Serbowie z Level Up esports, a także podopieczni hiszpańskiej organizacji Movistar Riders, którzy wydają się być faworytami całego zbioru. Nim jednak Polacy podejmą którąś z zagranicznych formacji, stoczą najpierw bezpośredni pojedynek, ten zaś przybliży jedną z nadwiślańskich piątek do upragnionej promocji.

Z kolei w grupie D kolejną próbę wskoczenia na właściwe tory podejmie HONORIS. Zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego swoich sił w Eden Arena próbował już pięciokrotnie, ale tylko raz udało mu się wyjść z grupy. A jak będzie teraz? Wpływ na to będzie mieć m.in. inauguracyjne starcie polskich strzelców z międzynarodowym składem Nordavind DNB. Na wynik tego pojedynku czekać będą FATE Esports oraz Galaxy Racer Esports, które także znalazły się w ostatnim zbiorze.

Podział grup siódmego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Espada Lyngby Vikings Actina PACT AVEZ Esport
Team Singularity Winstrike Team Level Up esports Movistar Riders

Grupa C

Grupa D

Apeks Budapest Five FATE Esports Galaxy Racer Esports
Dignitas GamerLegion HONORIS Nordavind DNB

Spotkania siódmego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes będzie można oglądać wraz z angielskim komentarzem pod tym oraz pod tym adresem. Zmagania odbędą się między 12 a 16 sierpnia, zaś ich zwycięzca zgarnie główną nagrodę w postaci 25 tysięcy dolarów.