Nie ma odpoczynku od LoL-a! Letnia edycja EU Masters ruszy już za kilka dni

Długo musieliśmy czekać na potwierdzenie daty zbliżającego się European Masters. Nasza niecierpliwość sięgała zenitu, tym bardziej że jako kraj wyślemy tym razem nie dwóch, a trzech reprezentantów na międzynarodowe zmagania. Na stan obecny, cała trójka z nich jest już potwierdzona, z wyjątkiem konkretnej kolejności. Dzisiejszy mały finał Alior Bank Ultraligi wskaże, kto z duetu K1CK Neosurf oraz 7more7 Pompa Team dołączy bezpośrednio do AGO ROGUE w głównym turnieju, a kto będzie musiał przejść przez fazę Play-In. Jutro przekonamy się, czy Paweł „Woolite” Pruski i spółka będą w stanie obronić tytuł mistrzów Polski, jednakże jedno jest pewne. Niezależnie od rezultatu nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek, wszak w następnym tygodniu rozpoczyna się EU Masters.

Start rozgrywek zaplanowany jest konkretnie na najbliższy poniedziałek 17 sierpnia. To wtedy na serwerze pojawią się dzisiejsi przegrani, gdyż na początku zostanie rozegrana wspomniana runda wstępna. Faza grupowa głównej części EU Masters potrwa za to od 24 sierpnia do 12 września. Następnie przyjdzie czas na fazę pucharową, której ćwierćfinały i półfinały zaplanowane są kolejno na 15-16 i 19 września. Wielki finał zobaczymy tuż po meczach półfinałowych, w niedzielę 20 września.

Najnowsza edycja EU Masters jest naturalnie ogromnym wyzwaniem dla każdego z trzech reprezentantów Polski. Młodzi zawodnicy Pompy w końcu będą mogli się przetestować przeciwko zagranicznym oponentom, a K1CK jak i AGO będą starali się o powtórzenie sukcesu z poprzedniej edycji. Przypominamy, że podopieczni Pawła „delorda” Szabli są jej wicemistrzami, a ekipa Pawła „Czekolada” Szczepanika odpadła w półfinale. Oba polskie zespoły musiały wówczas uznać wyższość francuskiego LDLC OL.

Pewni udziału w głównym etapie rozgrywek są już: Schalke 04 Esports Evolution, mousesports, Movistar Riders, Giants Gaming, Morning Stars, AGO ROGUE oraz WLGaming Esports.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Podwójnie zmotywowane K1ck czy Pompa z deflesem? Czas na mecz o finał Ultraligi

Dziś w godzinach wieczornych poznamy drugiego finalistę fazy pucharowej czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi. Szansę na to, by nim zostać, ma K1ck Ne...