STS
fot. BLAST Pro Series

NEOM znowu pod ostrzałem. Dwanaście organizacji żąda od BLAST zakończenia współpracy z kontrowersyjnym projektem

NEOM znów jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Zasilane petrodolarami miasto przyszłości w Arabii Saudyjskiej pod koniec lipca, za sprawą zmasowanej krytyki społeczności, straciło współpracę z League of Legends European Championship, a niewykluczone, że wkrótce zostanie wyłączone z innego esportowego projektu.

Jak podaje bowiem serwis HLTV, dwanaście organizacji partnerskich cyklu BLAST Premier miało połączyć siły, aby wymusić wypowiedzenie umowy z NEOM, obowiązującej ledwie od paru tygodni. Wcześniej swój stanowczy sprzeciw tej współpracy wyrazili eksperci oraz komentatorzy, którzy mieli okazję współtworzyć turnieje organizowane przez BLAST. O co ta cała nagonka na megamiasto, którego budowa ma pochłonąć nawet 500 miliardów dolarów? Słowem klucz w tym przypadku jest Arabia Saudyjska – państwo, gdzie dochodzi do nagminnego łamania praw człowieka, spychania kobiet na margines społeczny i prześladowania mniejszości społecznych, w tym także seksualnych.

Wczoraj miało dojść do spotkania władz rozgrywek z klubami członkowskimi, do których należą m.in. Astralis, Complexity Gaming, FaZe Clan, G2 Esports oraz Team Liquid. Wyniki tych rozmów są na ten moment zagadką – redakcja HLTV poprosiła BLAST o komentarz w sprawie, ale firma jeszcze nie ustosunkowała się do zapytania. Przed organizatorami twardy orzech do zgryzienia, bo jeśli ci przedterminowo nie zerwą kooperacji z NEOM, to mogą spodziewać się bojkotu rozgrywek przez niektóre drużyny i osoby pracujące przy przedsięwzięciu. W takim tonie dla duńskiego Politiken.dk wypowiedział się dyrektor generalny Astralis, Anders Hørsholt.

Uważamy ten rodzaj współpracy za nie do zaakceptowania, o czym również natychmiast poinformowaliśmy BLAST. Zawsze chcemy rozwiązywać problemy bezpośrednio z naszymi partnerami i dać im uczciwą szansę rozwiązania ich we właściwy sposób. Jednocześnie jednak daliśmy jasno do zrozumienia, że nie możemy dopuścić do sytuacji, w której nasza marka, gracze lub partnerzy są powiązani z firmami tego typu i oczywiście oczekujemy, że BLAST znajdzie rozwiązanie – mówi Hørsholt.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walka Polaków o IEM New York. Relacja LIVE z otwartych kwalifikacji

Już dziś polskie drużyny CS:GO wezmą udział w eliminacjach do Intel Extreme Masters New York. Tym razem, ze względu na bezpieczeństwo, turniej odbędzi...