Czwarty sezon Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski dobiega końca. Dziś wieczorem zdobycie tytułu Mistrza Polski świętować będzie AGO ROGUE lub K1ck Neosurf, ale oprócz nich szampana może otworzyć obóz... 7more7 Pompa Team! W trakcie dzisiejszego preshow na antenie Polsat Games ogłoszono bowiem zdobywcę tytułu MVP fazy zasadniczej turnieju, którym został Mateusz "Czajek" Czajka, midlaner drużyny Sergiusza "TheNitroZyniaka" Górskiego.

Czajek ma za sobą naprawdę udany sezon, a statystyki, jakimi może się pochwalić, są doprawdy imponujące – najwyższy w lidze współczynnik KDA, wynoszący 6.1, 70% udziału w zabójstwach drużyny, aż 30,4% obrażeń zespołu... na papierze wszystko wygląda świetnie. Mimo to, od razu podniosły się głosy, że w lidze było kilku lepszych kandydatów do zgarnięcia tytułu MVP. Część osób sugerowało strzelca AGO ROGUE, Pawła "Woolite'a" Pruskiego, inni wskazywali na Pawła "Czekolada" Szczepanika, który w bezpośrednim starciu z midlanerem Pompy zawsze prezentował się o wiele lepiej.

CZYTAJ TEŻ:
Najlepsi zawodnicy LPL wyróżnieni. Wśród nich głównie reprezentanci JDG, TES oraz iG

Należy jednak pamiętać, że nie jest to nagroda dla najlepszego zawodnika całego sezonu, a dla tego, który zaprezentował się najlepiej w fazie poprzedzającej play-offy.

W najbliższym czasie Czajka i jego Pompę będziemy mogli obejrzeć w fazie play-in międzynarodowego turnieju EU Masters, gdzie powalczy ona o awans do turnieju głównego w grupie D.

[embed]https://twitter.com/ultraliga/status/1293564322128506881[/embed]