Studio LCK, LoL Park, podczas Worlds 2019
fot. Riot Games

LCK przeniesione do internetu! Powodem koronawirus

Choć są tacy, którzy twierdzą, że pandemia się skończyła, a koronawirus jest w odwrocie, to statystyki mówią co innego. W ostatnich dniach pogorszyła się między innymi sytuacja w Korei Południowej, co odcisnęło swoje piętno na esporcie. Z uwagi na aktualną sytuację podjęto decyzję, by już od jutra wszystkie pozostałe zmagania w LCK przenieść do internetu.

Już wiosną tego roku najważniejsze koreańskie zmagania w LoL-a zostały zawieszone z uwagi na pandemię COVID-19, a później powróciły i najpierw były rozgrywane przez  internet, natomiast w ostatnich tygodniach czołówka tamtejszej sceny spotykała  się w LoL Parku w Seulu, ale w widowisku nie mogła uczestniczyć publiczność. Dziś przedstawiciele Riot Games poinformowali natomiast, że pozostałe mecze fazy zasadniczej, play-offy LCK i Regional Finals odbędą się online.

Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście koronawirus. W ostatnich dniach sytuacja w Korei Południowej, w tym między innymi w Seulu i okolicy, zdecydowanie się pogorszyła i zanotowano wzrost liczby potwierdzonych zachorowań. Podczas gdy średnia dzienna liczba zachorowań w całym kraju między 1 a 10 sierpnia wynosiła około 29, to w ostatnich dniach wyglądało to zdecydowanie mniej optymistycznie. Od 11 do 19 sierpnia zanotowano aż 1407 przypadków, co daje średnią dzienną na poziomie 156.

Oficjalne oświadczenie Riotu w sprawie przeniesienia rozgrywek LCK do internetu:

2020 Woori Bank LoL Champions Korea (LCK) Summer, które odbywało się bez udziału publiczności z uwagi na walkę z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i chęć zapewnienia wszystkim członkom ligi, zdecydowało przenieść swoje rozgrywki do internetu od 21 sierpnia 2020.

LoL Park działał zgodnie z wytycznymi od wiosny, wszystkie pomieszczenia używane przez graczy, ich słuchawki, mikrofony itd. były dezynfekowane przed i po użyciu, a niektóre ich elementy w razie potrzeby były wymieniane. Niemniej w ostatnim czasie rozprzestrzenianie się koronawirusa w okolicy Seulu wzrosło, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć prewencyjne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

W związku z tym od 21 sierpnia 2020 do finału Regional Finals, który ma odbyć się 9 września, wszystkie mecze odbywać się będą online. Pierwotnie finał LCK Summer miał odbyć się 5 września w bezpiecznych warunkach, ale zasady dystansu społecznego w obiekcie w Inczon zostały podniesione do poziomu drugiego, dlatego mecz ten także zostanie rozegrany online.

Riot Games podjęło decyzję o zmniejszeniu liczby personelu potrzebnego do przeprowadzenia rozgrywek w duchu fair play do koniecznego minimum. Pracownicy, którzy udadzą się do obiektów drużyn, będą mieli m.in. mierzoną temperaturę, kontrolowane będzie użycie maseczek i regularne stosowanie płynu dezynfekującego, gdyż zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa graczom i członkom LCK jest najwyższym priorytetem.

Osoby pracujące przy produkcji w LoL Parku również będą objęte takimi działaniami, a segment analityków podczas transmisji zostanie zawieszony do odwołania.

Mamy nadzieję, że sytuacja zdrowotna ustabilizuje się tak szybko, jak to możliwe, dzięki czemu znów będziemy mogli być z naszymi fanami. Bądźcie bezpieczni i zdrowi.

Play-offy LCK odbędą się od 26 sierpnia do 5 września, natomiast Regional Finals, które będą miały za zadanie wyłonić ostatniego reprezentanta Korei na Worlds 2020, zostały zaplanowane na 7-9 września.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dzień pożegnań z ESL One Cologne. Fnatic i BIG z nożem na gardle

Oto nadszedł ten dzień – dzień pożegnań. Dziś dwie pierwsze formacje będą musiały porzucić marzenia o zawojowaniu europejskiej dywizji ESL One Cologne...