STS
fot. twitter.com/lplenglish

JD Gaming kolejnym uczestnikiem Worlds 2020

Poznaliśmy kolejnego uczestnika Worlds 2020. Wczoraj miejsce na tegorocznych mistrzostwach świata zapewniło sobie Top Esports, dziś natomiast na liście drużyn pewnych udziału w MŚ pojawiła się inna ekipa z Chin, a mianowicie JD Gaming. Mistrzowie wiosennej rundy zwyciężyli LDG Gaming 3:1 w półfinale letnich play-offów LPL, dzięki czemu mają zagwarantowany slot co najmniej jako drugi […]

Poznaliśmy kolejnego uczestnika Worlds 2020. Wczoraj miejsce na tegorocznych mistrzostwach świata zapewniło sobie Top Esports, dziś natomiast na liście drużyn pewnych udziału w MŚ pojawiła się inna ekipa z Chin, a mianowicie JD Gaming. Mistrzowie wiosennej rundy zwyciężyli LDG Gaming 3:1 w półfinale letnich play-offów LPL, dzięki czemu mają zagwarantowany slot co najmniej jako drugi seed chińskich rozgrywek.

To za sprawą zdobycia wystarczającej liczby Championship Points – ponieważ po raz drugi z rzędu czeka nas finał pomiędzy JDG i TES, obie drużyny mają na swoim koncie największą sumę CP. Wygrany nadchodzącego meczu o mistrzostwo letniej rundy będzie reprezentował Chiny jako najlepsza formacja, przegrany z kolei będzie miał największą liczbę wspomnianych punktów, dzięki czemu automatycznie awansuje na Worlds jako drugi seed LPL.

Znamy również wszystkich uczestników regionalnych kwalifikacji, czyli turnieju ostatniej szansy o udział w Worlds. W walce o trzeci seed zmierzą się LGD Gaming oraz Suning, jednak zanim dojdzie do pojedynku w ramach Regional Qualifier, obie drużyny staną w szranki o brązowy medal letniej rundy. Szansę na MŚ mają także Invictus Gaming oraz FunPlus Phoenix, czyli odpowiednio mistrzowie globu sezonu 2018 oraz 2019. Tylko jedna z tych ekip awansuje jednak do finału RQ, gdzie podejmie przegranego meczu Suning z LGD.

Mecz o trzecie miejsce LPL rozpocznie się w najbliższy wtorek o godzinie 11:00. Wielki finał pomiędzy Top Esports i JD Gaming zaplanowany jest na czwartek na godzinę 11:30. LPL Regional Qualifier odbędzie się natomiast w dniach 28-30 sierpnia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Komu awans do zamkniętych eliminacji do ESL MP? Walczą m.in. Dr Pepper i Pompa

W grze o awans do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 pozostało szesnaście formacji. To właśnie one przebrnęły przez pierwszy...