STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Ujawniono wstępny harmonogram Mistrzostw Świata w League of Legends!

Od rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends dzieli nas (niemalże dokładnie) miesiąc. Najważniejszy turniej w kalendarzu MOBY ze stajni Riot Games ruszy 25 września, a zakończy się 31 października. Kiedy odbywać się będą poszczególne etapy rywalizacji w ramach Worlds 2020? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy podczas Tencent Global Esports Conference Summit. Zmagania, które […]

Od rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends dzieli nas (niemalże dokładnie) miesiąc. Najważniejszy turniej w kalendarzu MOBY ze stajni Riot Games ruszy 25 września, a zakończy się 31 października. Kiedy odbywać się będą poszczególne etapy rywalizacji w ramach Worlds 2020? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy podczas Tencent Global Esports Conference Summit.

Zmagania, które w sumie trwać będą nieco ponad miesiąc zainauguruje etap play-in, który od kilku lat jest stałym elementem każdego czempionatu. W tym roku wystąpią w nim m.in. przedstawiciele Wietnamu, Japonii, Oceanii, Turcji oraz po jednej drużynie z Europy, Korei Południowej i Chin. Faza ta potrwa do 30 września, kiedy to poznamy ostatnich czterech uczestników głównego etapu Worlds 2020. Faza grupowa zostanie zainaugurowana 3 października, a zakończy się osiem dni później, 11 października. W tym czasie dojdzie do meczów grupowych (3-6 października) oraz spotkań rewanżowych (8-11 października), a osiem najlepszych zespołów awansuje do play-offów.

CZYTAJ TEŻ:
Oficjalnie: Mistrzostwa Świata w LoL-a odbędą się w Szanghaju!

Mistrzostwa Świata w League of Legends wejdą w fazę pucharową 15 października, a na początek zobaczymy cztery ćwierćfinałowe potyczki. Co istotne, harmonogram zaprezentowany dziś przez Songa Lina z Riot Games, sugeruje, że firma powróci do rozgrywania jednego meczu 1/4 finału jednego dnia. Po raz ostatni taki system widzieliśmy w 2017 roku, a podczas dwóch poprzednich globalnych turniejów ćwierćfinały rozgrywane były w ciągu dwóch dni (dwa ćwierćfinały jednego dnia). Półfinały oraz wielki finał Worlds 2020 odbędą się w weekendy, by mogła je śledzić jak największa grupa widzów.

Wstępny harmonogram Mistrzostw Świata 2020 w League of Legends przedstawia się następująco:

  • 25-30 września: faza play-in,
  • 3-11 października: faza grupowa,
  • 15-18 października: ćwierćfinały,
  • 24-25 października: półfinały,
  • 31 października: finał.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends w całości zostaną rozegrane w Szanghaju. W zmaganiach udział wezmą dwadzieścia cztery drużyny z  całego globu, a pula nagród na ten moment nie została ujawniona. W ubiegłym roku zawody wygrało reprezentujące Chiny FunPlus Phoenix, które w finale Worlds 2019 rozbiło europejskie G2 Esports 3:0.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 17-23 sierpnia

Ale to był tydzień! x-kom AGO wraca do ESL Pro League, a AVEZ Esport melduje się w ESEA Mountain Dew League. Na scenie League of Legends kolejni rodzi...