2020 rok upływa nam pod znakiem emigracji polskich zawodników CS:GO do międzynarodowych składów. W tym roku rodzime podwórko opuścili m.in. Paweł "dycha" Dycha, Michał "MICHU" Müller i Michał "snatchie" Rudzki, a ostatnio na podobny ruch zdecydował się Paweł "innocent" Mocek. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnym rodaku, który poszuka szczęścia w europejskiej drużynie.

Nie jest to co prawda ruch z kategorii tak głośnych, jak z udziałem wcześniej wymienionych graczy, bo nie chodzi o strzelca z rozpoznawalnym nazwiskiem. Organizacja, do której trafił, też nie podbija pierwszych stron gazet. Ale nie trzymamy was już dłużej w niepewności – Adrian „SAYN” Łączyński dołączył do hiszpańskiego KPI Gaming, które przedstawiło zupełnie nowy skład. Skład, którego motywem przewodnim są młodzi zawodnicy. Najstarszym członkiem zespołu jest 23-letni Martynas "Butters" Juodagalvis, prowadzący Áron "Aaron" Homoki jest od niego dwa lata młodszy, natomiast William "Dobbo" Dobbson oraz Dorian „xertionic” Berman mają zaledwie 16 lat i dopiero raczkują w profesjonalnym światku.

Niemniej to nie oni, z całym szacunkiem, są z naszej perspektywy w tym wszystkim najważniejsi. Pomówmy chwilę o polskim rodzynku w zestawieniu KPI, czyli SAYNIE. 21-letni snajper w 2018 roku bronił barw PRIDE, grając zarówno w akademii, jak i głównym składzie Orłów. O Łączyńskim ponownie usłyszeliśmy przy okazji projektu x-kom AGO – snajper był jednym z wielu testowanych przez drużynę graczy, miał nawet okazję odwiedzić Gniazdo, jednak ostatecznie nie przekonał do siebie na tyle, żeby przejść do decydującego etapu obserwacji. Teraz nasz rodak po raz pierwszy odczuje na własnej skórze, co to znaczy być częścią anglojęzycznej piątki. I skądinąd pomoże swojej organizacji dotrzeć do grupki odbiorców znad Wisły.

Skład KPI Gaming wygląda następująco: 

  • Áron "Aaron" Homoki
  • Adrian „SAYN” Łączyński
  • Martynas „Butters” Joudagalvis
  • Dorian „xertionic” Berman
  • William „Dobbo” Dobbson
  • Matthew Hammond – trener