STS
fot. ESL/Jak Howard

Koniec przymusowej laby. smooya wraca do gry, choć na razie nie na stałe

Owen „smooya” Butterfield to chyba największy pechowiec 2020 roku na scenie CS:GO. Wraz z końcem marca Brytyjczyk przez pandemię koronawirusa stracił pracę w Chaos Esports Club i od tego czasu pozostawał nieaktywny, bezskutecznie szukając nowej drużyny. Nie wypalił transfer do mongolskiego TIGER, nie wyszło ze Sprout, ostatecznie na inną kartę postawiło także North, a kto wie, co jeszcze działo się w kuluarach. Teraz utalentowany snajper wreszcie wraca do gry, choć na razie tylko w ramach testów. 21-latek wspólnie z Lotanem „Spinxem” Giladim zasilił szeregi c0ntact Gaming.

Butterfielda bystrym obserwatorom esportowych zmagań oczywiście przedstawiać nie trzeba, bo zawodnik w przeszłości reprezentował już choćby BIG, z którym w 2018 roku dostał się do finału ESL One Cologne. Inaczej sprawa ma się w przypadku Spinxa, który jest nową twarzą na najwyższym poziomie rozgrywkowym. 19-letni Izraelczyk świetnie radzi sobie wprawdzie w FACEIT Pro League, lecz jeśli chodzi o grę drużynową, to na koncie ma zaledwie kilka występów, w dodatku zanotowanych głównie w miksach.

Poznaliśmy już graczy sprawdzanych w najbliższych dniach przez międzynarodową formację, to teraz zdradźmy, kto stracił miejsce w składzie. Albo i nie, bo oficjalnie wciąż nie jest to jasne – kanały c0ntact milczą. Jak zwykle zresztą. Na całe szczęście na pomoc przychodzi nam jednak Jarek „DeKay” Lewis. Ceniony dziennikarz donosi, iż zespół opuścili Georgi „SHiPZ” Grigorov oraz Luka „emi” Vuković.

Obecnie nie wiadomo, jak będzie wyglądać podział ról w świeżo sformowanej ekipie. I smooya, i Otto „ottoNd” Sihvo są wszakże nominalnymi snajperami. Tak czy inaczej wydaje się jednak, iż angaż smooyi może być strzałem w dziesiątkę. Brytyjczyk pasuje do c0ntact co najmniej pod jednym względem – obie strony mają za sobą naprawdę fatalne miesiące. I zrobią wszystko, by zatrzeć niepowodzenia jak najlepszymi wynikami. Pierwszy sprawdzian zespołu już w najbliższy piątek – w grupie D Eden Aren: Malta Vibes 9 jednym z rywali podopiecznych Neila „NeiLa_M” Murphy’ego będzie AVEZ Esport.

Tak obecnie wygląda wyjściowy skład c0ntact:

  • Rokas „EspiranTo” Milasauskas
  • Otto „ottoNd” Sihvo
  • Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Owen „smooya” Butterfield – okres próbny
  • Lotan „Spinx” Giladi – okres próbny
  • Neil „NeiL_M” Murphy – trener
  • Daniel „djL” Narancic – drugi trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ o krok od czołowej trzydziestki rankingu HLTV!

Czyżbyśmy w końcu po wielu jałowych miesiącach mieli ponownie doczekać się polskiej formacji w najlepszej trzydziestce świata? Nadzieje wznieciło AVEZ...