Po dłuższej przerwie polscy kibice ponownie będą mogli cieszyć się występami rodzimego składu w ESL Pro League. Niemniej dziś wiemy już, że przed x-komem AGO stoi naprawdę trudne zadanie – a wiemy to dlatego, bo piątka z Polski poznała swoich grupowych rywali.

Mistrzowie kraju trafili do zbioru A, gdzie przyjdzie im mierzyć się m.in. z przewodzącym od kilku tygodni rankingowi HLTV BIG. Ponadto na drodze Jastrzębi staną również m.in. finaliści tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice, czyli Natus Vincere i G2 Esports, a także Heroic i OG, które w tym roku sukcesywnie poprawiają swoją pozycję w rankingu światowym. Ostatni slot przejęli natomiast Finowie z ENCE, których zobaczymy w akcji po raz pierwszy od czasu niedawnego rebrandingu organizacji.

Gwoli ścisłości – grupa B wcale nie prezentuje się łatwiej. Mamy tam przecież obrońców mistrzowskiego tytułu z Fnatic, liderów europejskiego przedmajorowego rankingu z Teamu Vitality czy też powoli odżywające Astralis. Warto będzie również śledzić poczynania mousesports, które prawdopodobnie do gry przystąpi z pozyskanym dopiero co Aurimasem "Bymasem" Pipirasem – ten ma według plotek zająć miejsce Özgüra "woxica" Ekera. Do tego wszystkiego dochodzą też m.in. FaZe Clan i Ninjas in Pyjamas.

Podział grup prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

BIG ENCE Astralis Complexity Gaming
G2 Esports GODSENT FaZe Clan Fnatic
Heroic Natus Vincere mousesports Ninjas in Pyjamas
OG x-kom AGO Team Spirit Team Vitality

Dwunasty sezon ESL Pro League ponownie rozegrany zostanie w internecie i z podziałem na regionalne dywizje – ma to oczywiście związek z obecną sytuacją zdrowotną na świecie. Zmagania rozpoczną się 1 września i wtedy też AGO podejmie BIG.