fot. AGO ROGUE

AGO ROGUE z pierwszym zwycięstwem na EU Masters. Mistrzowie Bałkanów bez większych szans

Przekonujące, kontrolowane, (niemal) bezproblemowe – takie określenia przychodzą na myśl, opisując zwycięstwo AGO ROGUE w meczu z SuppUp eSports. Finaliści czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi po poniedziałkowej porażce dziś poprawili swój bilans wygranych i zrównali się w tabeli z GamerLegion, który podejmą już jutro. Mistrzowie Bałkanów z kolei muszą pogodzić się ze spadkiem na najniższą lokatę w zestawieniu, a przed nimi jeszcze przecież mecz z liderem, którym jest Movistar Riders.

AGO ROGUE
1:0 SuppUp eSports
Szygenda
Gangplank
klowny
Kennen
Zanzarah
Skarner
Spooky
Sett
Czekolad
Syndra
Lukezy
Kassadin
Woolite
Aphelios
Vzz
Senna
Trymbi
Thresh
TasteLess
Tahm Kench

Pierwszy mocny cios wyprowadził Mathias „Szygenda” Jensen, już w trzeciej minucie pokonując samodzielnie wrogiego toplanera. Chwilę później AGO ROGUE pokarało osamotnionego Teodora „Vzz” Cholakova, a wkrótce po tym zgarnęło również Smoka Górskiego i szybko wysunęło się na wyraźne prowadzenie. Mimo oddania zabójstwa na rzecz Luki „Lukezy’ego” Trumbicia po zbyt agresywnym wejściu we wrogą dżunglę, wicemistrzowie Ultraligi zrekompensowali się za ten błąd w dziesiątej minucie, zgarniając Herolda i pokonując czwórkę rywali.

Z pomocą bestii z Pustki AGO ROGUE nie tylko zniszczyło pierwszą wieżę na midzie, ale też osłabiło wewnętrzną strukturę, a wkrótce po tym zabiło również smoka. Już w tym momencie wygrana zespołu Pawła „Woolite’a” Pruskiego wydawała się tylko kwestią czasu, a kolejne minuty tylko utwierdzały w przekonaniu, ze to RGO zgarnie pierwsze punkty na swoje konto. Po zdobyciu drugiego Herolda AGO ROGUE rozpoczęło natarcie dolną alejką i na odsłonięciu inhibitora nie zamierzało poprzestać.

Podobnie jednak jak w poprzednim meczu Paweł „Czekolad” Szczepanik i spółka nie byli w stanie postawić kropki nad i przy pierwszej próbie, ale na szczęście tym razem nie dali sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. Kilkadziesiąt sekund później RGO próbowało jeszcze wedrzeć się środkową aleją, lecz widząc, że po raz kolejny nie jest w stanie zadać nokautującego ciosu, przegrupowało się i już z Duszą Smoka oraz bohaterami w pełni sił dopełniło dzieła zniszczenia.

Dziś czeka nas jeszcze jedno spotkanie z udziałem polskiej formacji. Na koniec środowych zmagań K1CK Neosurf zmierzy się z Samsung Morning Stars. Zanim jednak do niego dojdzie, w szranki staną dwie inne formacje z grupy A – LDLC OL oraz FC Schalke 04 Evolution. Wszystkie mecze European Masters 2020 Summer możecie oglądać z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji EM zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy szczegóły na temat ostatniego turnieju RMR w Europie

DreamHack Open Fall – taką nazwę będzie nosił trzeci, a zarazem ostatni, turniej o statusie RMR przed ESL One Rio 2020 Major Championship dla drużyn z...