Do trzech razy sztuka? Illuminar Gaming i x-kom AGO swoją przygodę z dziewiątą odsłoną Eden Arena: Malta Vibes zakończyły już na fazie grupowej z kompletem porażek, dziś jednak o uniknięcie tego losu powalczy AVEZ Esport.

Popularne Ośmiornice swoją przygodę z online'ową imprezą zaczną od meczu z legendami Counter-Strike'a: Global Offensive. Naprzeciwko polskiej piątki stanie bowiem Dignitas, które współtworzy czterech Szwedów – ci w początkowych latach istnienia sceny CS:GO zdominowali ją całkowicie. Dziś oczywiście ich pozycja jest już znacznie niższa, ale nadal wydają się być wymagającym przeciwnikiem. Zresztą, AVEZ przekonało się o tym w tym roku już dwukrotnie, bo miało okazję mierzyć się ze skandynawską formacją w ramach otwartych eliminacji do Minora oraz Eden Arena: Malta Vibes 6. Obie te potyczki kończyły się porażką Polaków.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


Niemniej niezależnie od wyniku dzisiejszego starcia możemy mieć pewność, że dziś zobaczymy podopiecznych Jędrzeja "bogdana" Rokity jeszcze co najmniej raz, a może nawet dwa razy. Jak zawsze wszystko zależeć będzie od osiąganych przed rodzimy skład wyników. Wiadomo jednak, że kolejnymi potencjalnymi oponentami Ośmiornic są Espada oraz c0ntact Gaming. Szczególną uwagę warto zwrócić na ten drugi zespół, bo dziś będzie on debiutować w odświeżonym składzie. Przypomnijmy, że szeregi międzynarodowej formacji w formie testów zasilili Lotan "Spinx" Giladi oraz Owen "smooya" Butterfield, dla którego będzie to powrót do gry po kilkumiesięcznej przerwie.

Lista najciekawszych piątkowych spotkań prezentuje się następująco:

28 sierpnia
13:00 AVEZ Esports vs Dignitas BO1 transmisja
14:00 mecz wygranych/przegranych grupy D (AVEZ) BO3
20:00 decydujący mecz grupy D (AVEZ) BO3
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)