Kilka dni temu polscy fani CS:GO żyli kampanią Wisły All in! Games Kraków w Nine to Five 3. Na drodze do finału Biała Gwiazda pokonała m.in. MIBR, który od dłuższego czasu nie może wygrzebać się z kryzysu. Brazylijczycy po przylocie do Europy zawiedli na ESL One Cologne, zawiedli także właśnie w 9to5, a do tego teraz zostali wręcz zdeklasowani przez MAD Lions w ćwierćfinale Eden Arena: Malta Vibes 9. Paweł "innocent" Mocek i jego kumple z Danii oddali Latynosom zaledwie siedem punktów!

MIBR 0:2 MAD Lions
Train 1:16 Vertigo 6:16  Mirage

Słowem wyjaśnienia: dziewiąta odsłona maltańskich wibracji to prawdopodobnie ostatni występ ekipy Gabriela "FalleNa" Toledo przed zakończeniem bootcampu w Serbii. Formacja z Ameryki Południowej rzutem na taśmę awansowała do play-offów, w meczu o awans męcząc się niemiłosiernie z Gambit Youngsters. Koniec końców dogrywki poszły po myśli Brazylijczyków, ale kto wie, czy nie woleliby oni pożegnać się z turniejem już w czwartek. Dziś MIBR zebrał bowiem bolesny łomot.

1:16 na wybranym przez siebie Trainie. 6:16 na wskazanym przez rywala Vertigo. Tego nie ma nawet co komentować.

Na usprawiedliwienie przybyszy zza oceanu warto wspomnieć o wczorajszych plotkach transferowych (nie będziemy ich nawet przytaczać), które wyraźnie rozsierdziły MAD Lions. innocent i spółka szybko zdementowali nieoficjalne doniesienia, a dziś głos zabrali już na serwerze. Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach triumf nad MIBR spektakularnym wyczynem nie jest, ale bardzo udany występ Lwów i tak cieszy. Szkoda tylko czasu poświęconego na opanowanie piątkowego zamieszania.

Z tym że dobrą dyspozycję trzeba będzie potwierdzić także jutro, bo MAD Lions bez dwóch zdań jest głównym kandydatem do zgarnięcia pełnej puli. Mocek i spółka w niedzielę o 12:00 w półfinale podejmą lepszego z pary Espada-AGF Esport. W drugiej części drabinki o awans do finału walczyć będą natomiast m.in. Dignitas i forZe. Co ciekawe, innocent zna już smak wygranej – jeszcze w barwach Illuminar Gaming Polak okazał się wszakże najlepszy w trzecim tygodniu zmagań. Nie mamy nic przeciwko powtórce!