Eden Arena: Malta Vibes zbliża się powoli ku końcowi. Przed nami dziesiąty i jednocześnie ostatni tydzień zmagań, w ramach którego zobaczymy w akcji ośmiu Polaków. Pięciu z nich wystąpi we w pełni rodzimym składzie, trzej pozostali będą natomiast częścią międzynarodowych ekip.

Owym w pełni rodzimym składem jest Actina PACT, który znalazł się w grupie B. Poza Jackiem "MINISEM" Jeziakiem i spółką znajdziemy tam m.in. Endpoint i Galaxy Racers Esports, jednakże to nie te drużyny będą pierwszym rywalem Polaków. Na inaugurację podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka podejmą bowiem MIBR, który od kilku tygodni pozostaje w Europie w ramach bootcampu, ale jak dotychczas głównie rozczarowywał. Brazylijczycy mają na swoim koncie bardzo słabe występy m.in. podczas ESL One Cologne czy też Nine to Five, z którego wyeliminowała ich Wisła All in! Games Kraków.

Wiele powinno dziać się w zbiorze C, który współtworzą chociażby forZe czy x6tence. Znalazło się tam też MAD Lions Pawła "innocenta" Mocka, którego przeciwnikiem w pierwszej kolejce będzie Team Heretics. Z kolei grupa D to Sprout, czyli drużyna Pawła "dychy" Dychy i Michała "snatchiego" Rudzkiego. Podopieczni niemieckiej organizacji swoją przygodę z online'owymi zawodami zaczną od starcia z grającym w odnowionym składzie c0ntact Gaming. Ponadto w zbiorze tym znajdziemy również North oraz beniamnka ESEA Mountain Dew League, czyli portugalskie sAw.

Podział grup dziesiątego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Apeks FATE Esports Actina PACT Endpoint
Gambit Youngsters Nordavind DNB Galaxy Racer Esports MIBR

Grupa C

Grupa D

forZe Team Heretics c0ntact Gaming North
MAD Lions x6tence sAw Sprout

Spotkania dziesiątego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes będzie można oglądać wraz z angielskim komentarzem pod tym oraz pod tym adresem. Zmagania odbędą się między 1 a 6 września, zaś ich zwycięzca zgarnie główną nagrodę w postaci 25 tysięcy dolarów.