W niedzielne popołudnie i wieczór odbyły się decydujące mecze dziewiątego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes. Jedną z drużyn walczących o mistrzostwo w tych zawodach było MAD Lions Pawła "innocenta" Mocka. Na drodze drużyny Polaka stanęły dwie rosyjskie formacje – pierwszą z nich była Espada, którą Lwy podjęły w półfinale, drugą zaś forZe. I o ile mecz z akademią Teamu Spirit okazał się wyłącznie formalnością, to ekipa Bogdana "xsepowera" Chernikova sprawiła już dużo więcej problemów. Za dużo, niestety.

MAD Lions 2:0 Espada
Overpass 16:3 Nuke 16:9 Mirage

Początek na Overpassie mógł zwiastować niesamowicie zaciętą walkę o miejsce w finale. Walka okazała się zacięta... przez pierwszych siedem rund. Potem MAD Lions rozpoczęło rzeź niewiniątek, nie pozwalając swoim rywalom do samego końca połowy nawet na podłożenie bomby. Po stronie broniącej Lwy również problemów nie miały, zwłaszcza po wygranej pistoletówce. Pierwszy (i ostatni) full Espady zakończył się fiaskiem i Rosjanom pozostało liczyć na lepszy scenariusz na Nuke'u. I faktycznie takiego się doczekali – po udanym starcie w wykonaniu MAD Lions Espada niespodziewanie zaczęła punktować, ba – nawet wyszła na prowadzenie. Nie cieszyła się jednak z niego długo, bo końcówka pierwszej połowy należała już do rywali, a po przejściu do obrony innocent i spółka raz jeszcze sprawili swoim oponentom lanie, pozwalając im na zdobycie jeszcze tylko dwóch oczek.

MAD Lions 0:2 forZe
Nuke 14:16 Dust2 17:19 Nuke

Jeśli kilkugodzinna przerwa nie ostudziła zapału MAD Lions, to początek wielkiego finału z forZe już zapewne tak. Wciąż rozgrzani po niedawno zakończonym pojedynku z Dignitas Rosjanie rozpoczęli mecz o mistrzostwo z wysokiego C, notując sześć pierwszych zwycięstw. Z czasem zespół Polaka był w stanie zmniejszyć dystans, a tuż przed końcem potyczki na Nuke'u nawet wyrównać, ale ostatnie słowo na tej mapie należało do forZe. Niewzruszone tą porażką Lwy weszły w Dusta2 z przytupem i po pokazie mocy w ataku prowadziły pięcioma punktami. Choć w roli terrorystów rywale zdołali szybko wyrównać, to kolejnych pięć rund należało już do MAD Lions i zanosiło się na trzecią mapę. Niestety, tylko się zanosiło – nie dość, że forZe doprowadziło do dogrywki, to wygrało w niej 4:2, kończąc pojedynek na Duście2 wynikiem 19:17 i cały mecz 2:0.

Tak wygląda końcowa klasyfikacja 9. tygodnia Eden Arena: Malta Vibes:

1. forZe 25 000 $
2. MAD Lions 10 000 $
3–4. Espada, Dignitas 2500 $
5–8. MIBR, AGF Esport, Apeks, Winstrike Team
9–12. GamerLegion, FATE Esports, Gambit Youngsters, AVEZ Esport
13–16. Illuminar Gaming, x-kom AGO, HellRaisers, c0ntact Gaming