21 sierpnia 2014 roku i 26 stycznia 2015 roku – te daty Joshua "steel" Nissan najchętniej wymazałby ze swojego życia. Pierwsza z nich odnosi się do meczu, w którym jego ówczesna ekipa, iBUYPOWER, podłożyła się przeciwnikom z Netcodeguides.com w zamian za korzyści finansowe. Druga wiąże się już z decyzją Valve, wykluczającą czterech graczy iBP z udziału we wszystkich turniejach sponsorowanych przez firmę za wspomniane wcześniej ustawianie spotkań. Kariera steela w CS:GO jest karierą zmarnowaną, karierą, która według Jarka "DeKaya" Lewisa niebawem dobiegnie końca.

Ceniony dziennikarz przychodzi do nas z nie byle jakimi wiadomościami na temat przyszłości 30-latka. DeKayowi udało się bowiem ustalić, że steel podjął decyzję o porzuceniu produkcji od Valve, a swój głód rywalizacji będzie zaspokajał w VALORANCIE. Warto wspomnieć, że gra ze stajni Riot Games stała się nowym domem dla dwóch byłych kompanów Kanadyjczyka – Braxtona "braxa" Pierce'a (znany głównie pod pseudonimem swag) i Kevena "AZK" Larivière'a – którzy podobnie jak on mają w swoich kartotekach skandal sprzed ponad sześciu lat i którzy podobnie jak on nie doczekali się złagodzenia kary przez koncern Gabe'a Newella.

Choć z każdym upływającym rokiem nadzieje na odbanowanie gasły, to prowadzący nie składał broni. Wprawdzie przez chwilę próbował swoich sił w Overwatchu, ale szybko powrócił na stare śmieci, choć miał przecież świadomość, że drzwi do najmocniejszych formacji, celujących w występy na Majorach, są dla niego zamknięte. Nissan próbował rozkręcać kilka własnych projektów, natomiast nie wytrzymywały one próby czasu. Dopiero ten ostatni realizowany pod banderą Chaos Esports Club można uznać za bardzo udany. steel wprowadził drużynę młokosów do czołowej dwudziestki na świecie i tym osiągnięciem najprawdopodobniej spuentuje wieloletnią karierę. Na jego następcę typowany jest bezrobotny Edgar "MarKE" Maldonado, który ostatnio związany był z Ze Pug Godz.

Skład Chaos Esports Club może wyglądać następująco:

  • Anthony "vanity" Malaspina
  • Erick "Xeppaa" Bach
  • Jonathan "Jonji" Carey
  • Nathan "leaf" Orf
  • Edgar "MarKE" Maldonado
  • Matthew "mCe" Elmore – trener

AKTUALIZACJA: Chaos Esports Club potwierdził, że steel ustępuje z dywizji CS:GO, a więcej informacji na jej temat zostanie przedstawionych już wkrótce. Gracz pozostanie w szeregach organizacji w roli streamera i twórcy treści związanych z VALORANTEM.