Pierwszy dzień września to nie tylko początek nowego roku szkolnego (huraaa!). To także inauguracja kolejnej edycji rozgrywek spod szyldu ESEA, w których ponownie udział weźmie wiele rodzimych składów, próbując wspiąć się po kolejnych szczeblach kontynentalnych dywizji.

Przed nami m.in. początek zmagań w ramach Mountain Dew League, gdzie rywalizować będzie w sumie siedemnastu Polaków. Dziś w akcji zobaczymy dwóch z nich – mowa tutaj o Pawle "dysze" Dysze i Michale "snatchie" Rudzkim, których Sprout rozegra dwa spotkania. Najpierw podopieczni niemieckiej organizacji zmierzą się z Rosjanami z forZe, którzy w pewnym momencie ubiegłego roku byli o krok od wskoczenia do top 10 rankingu HLTV, obecnie jednak wyraźnie spuścili z tonu. Kilka godzin później naprzeciwko graczy Niclasa "enkaya J" Krumhorna staną natomiast debiutujący na drugim poziomie rozgrywkowym zawodnicy portugalskiego sAw.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


Sporo dziać się będzie też niżej. W ESEA Main zobaczymy m.in. CLEANTmix, Dr Pepper Team i H34T Esports, które nadal liżą rany po nieudanych dla siebie eliminacjach do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020. Do gry w swoistej "trzeciej lidze" przystąpi też ARRMY by piratesports. Piraci nie wykorzystali slota w Advanced, który uzyskali w poprzednim sezonie od Illuminar Gaming, przez co spadli do "ligi czwartej". Oni również brali udział we wspomnianym turnieju kwalifikacyjnym do ESL MP i podobnie jak trzy wspomniane wyżej ekipy nie osiągnęli swojego celu, odpadając na ostatniej prostej po starciu z Pompa Teamem.

Lista najciekawszych wtorkowych spotkań prezentuje się następująco:

1 września
17:00 Sprout vs forZe BO1 transmisja
19:00 Dr Pepper Team vs Esports Club Kyiv BO1  
19:00 CLEANTmix vs SAWO ESPORTS BO1  
19:30 Sprout vs sAw BO1 transmisja
20:00 ARRMY by piratesports vs Levadia eLions BO1
20:00 H34T Esports vs Djungerval BO1
21:00 CLEANTmix vs Domino Gaming BO1  
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)