fot. Ubisoft Polska

Czterech chętnych, ale tytuł tylko jeden. Ruszają finały Polish Masters 2020

Już w ten weekend dobiegną końca zmagania w ramach Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege. A to oznacza, że poznamy najlepszą drużynę w kraju, która nagrodzona zostanie m.in. miejscem w European Challenger League 2020, czyli na zapleczu Pro League.

Jako pierwsza do gry przystąpi najlepsza ekipa fazy zasadniczej, czyli TEETRES SLAVGENT. Bartosz „Z777A” Ziaja i jego koledzy jak dotychczas doznali zaledwie jednej porażki i trudno traktować ich inaczej niż jako głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Jeszcze przed startem sezonu wydawało się, że podobną rolę w lidze może pełnić XPG Invicta, niemniej rzeczywistość szybko zweryfikowała te przewidywania. Zespół ten bowiem awans do play-offów zapewnił sobie dopiero rzutem na taśmę i po słabej fazie zasadniczej wygląda na to, że może co najwyżej powalczyć o najniższy stopień podium. No, chyba że nagle w zespole nastąpi jakieś cudowne przebudzenie.

Sporo do udowodnienia mają na pewno gracze Izako Boars, którzy przez cały sezon musieli oglądać plecy wspomnianego już SLAVGENT. Niemniej popularne Dziki na pewno liczą, że uda im się wreszcie wyjść z cienia rywali, w czym pomóc mają pozyskani niedawno Bartek „AueR” Hajma i Maksymilian „Mekses” Borkowski, którzy jeszcze pod koniec ubiegłego roku rywalizowali między sobą o mistrzostwo Włoch. Ale już na starcie fazy pucharowej IB może czekać trudna przeprawa, bo devils.one niespodziewanie urosło do miana trzeciej siły Polish Masters i dwa tygodnie temu przegrało z Izako Boars zaledwie o włos. Pytanie jak będzie tym razem, gdy stawka jest jeszcze większa.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

5 września
13:00 TEETRES SLAVGENT vs XPG Invicta BO3
15:20 Izako Boars vs devils.one BO3
17:40 1. runda drabinki przegranych BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu oraz na antenie Polsat Games.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis i FaZe po pierwsze punkty w EPL-u, mousesports już bez pomocy trenera

Dla niektórych weekend to czas odpoczynku, ale nie dla drużyn rywalizujących w ESL Pro League. Dziś bowiem odbędą się kolejne mecze europejskiej dywiz...