Ci, którzy liczyli na niespodziankę, mogą mieć powody do rozczarowania. Renegades bowiem nie dali się zaskoczyć swoim lokalnym rywalom i zatriumfowali podczas Perfect World Oceania League Fall 2020, dzięki czemu zapewnili sobie awans na nadchodzącego Majora CS:GO w Rio.

Podopieczni Torbjørna "mithaR" Nyborga to obok 100 Thieves, którzy na co dzień rywalizują w Ameryce Północnej, najwyżej notowany skład pochodzący z Oceanii. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie oni od samego początku uważani byli za faworytów ostatniego oceanicznego turnieju eliminacyjnego. Szybko zresztą potwierdzili, że te przewidywania nie były bezzasadne – dość powiedzieć, że Renegaci niczym burza przeszli przez trzy pierwsze mecze, nie tracąc po drodze nawet mapy. Tym samym szybko przedostali się aż do finału internetowej imprezy, gdzie przyszło im zmierzyć się z ORDER, które miało za sobą trudny maraton w drabince dolnej.

Samo spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, a obie formacje momentami szły ze sobą łeb w łeb. Lepiej wystartowali Renegades, którzy zgarnęli dla siebie Vertigo, ale ORDER odpowiedziało, triumfując rzutem na taśmę na Duście2. O wszystkim przesądzić miał więc Nuke, tam zaś po pierwszej połowie w znacznie lepszym położeniu znajdowali się Ricky "Rickeh" Mulholland i spółka, którzy po teoretycznie trudniejszej stronie wywalczyli wynik 7:8, a potem wygrali drugą pistoletówkę. Wydawało się więc, że niespodzianka jest realna, ale finalnie do niczego nie doszło, bo gracze mithaR przebudzili się w końcu i dopisali do swojego dorobku aż siedem oczek z rzędu, zwyciężając 16:11.

Końcowy ranking w Oceanii prezentuje się następująco:

# Drużyna Berlin 2019 Road to Rio POL Fall Ogólnie
1. Renegades 1 600 2 500 4 100
2. ORDER 1 500 2 344 3 844
3. Chiefs Esports Club 0 2 188 2 188
4. Downfall Gaming 2 031 2 031
5. Ground Zero Gaming 780 0 780

Poza Renegades pewny awansu na ESL One Rio 2020 Major Championship jest również Team Vitality, którzy przepustkę zapewnił sobie już kilka tygodni temu. Niemniej pozostałe 22 miejsca pozostają wolne i zostaną zapełnione dopiero za jakiś czas.