STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Stało się! MIBR pożegnał dwóch graczy oraz trenera i rozpoczyna przebudowę

Po wielu tygodniach rozczarowań i upokorzeń włodarze MIBR-u podjęli wreszcie decyzję o zmianach. Ich ofiarami padli dwaj gracze oraz trener, którzy dziś pożegnali się z aktywnym składem. Teraz przed latynoską formacją okres przebudowy, której celem jest znaczna poprawa osiąganych wyników.

Poza zespołem znalazł się m.in. Fernando „fer” Alvarenga, który współpracował z Gabrielem „FalleNem” Toledo nieprzerwanie od 2014 roku, w tym czasie sięgając wraz z nim po wiele znaczących trofeów. Przez długi czas duet ten wspomagał także Epitácio „TACO” de Melo, niemniej i jego przygoda z drużyną dobiega właśnie końca. Los swoich podopiecznych podzielił również Ricardo „dead” Sinigaglia, wieloletni menadżer i trener, który i tak od pewnego czasu był zawieszony z powodu wykorzystywania błędu kamery szkoleniowca. Tym samym w MIBR-ze pozostało tylko trzech zawodników.

Doszliśmy do momentu, w którym zarówno dla MIBR-u, jak i kibiców MIBR-u ważne jest dokonanie zmian, dlatego też w kolejnych tygodniach dokonamy kilku korekt w naszym składzie. Dziś żegnamy się z TACO, ferem i Ricardo, którzy opuścili aktywny skład. Pozostali członkowie zespołu przeorganizują się, by być w gotowości podczas jesiennych turniejów, takich jak BLAST i Flashpoint 2. Dziękujemy TACO, ferowi i Ricardo za ich wkład w reprezentowanie MIBR-u – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Zmiany kadrowe w zespole z Brazylii od dawna wydawały się być tylko kwestią czasu. Przypomnijmy, że FalleN i jego koledzy ostatni turniej wygrali w sierpniu 2018 roku, triumfując podczas światowych finałów ZOTAC Cup Masters 2018. Później wyniki Latynosów zaczęły się pogarszać i tego procesu nie zatrzymały nawet kolejne zmiany zawodników. Czarę goryczy przelał trwający od kilku tygodni bootcamp w Europie, w którego trakcie ekipa wygrała zaledwie cztery mecze na czternaście możliwych, przegrywając m.in. z Wisłą All in! Games Kraków i Actiną PACT.

W tej sytuacji skład MIBR-u prezentuje się następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Vito „kNg” Giuseppe
  • Alencar „trk” Rossato
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy drabinkę play-offów EU Masters. Do "polskiego finału" znów nie dojdzie

W poprzedniej edycji European Masters dwie polskie formacje walczyły w tie-breaku o miejsca 1-3., ale mimo lepszego rozstawienia żadna z nich nie była...