IKEA oraz ASUS ROG nawiązują współpracę. Cel? Stworzenie domowego otoczenia dla graczy

Szwedzka firma IKEA, która na co dzień zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli, a także znane fanom gamingu ASUS Republic of Gamers ogłosiły nawiązanie współpracy. Jej celem jest opracowanie niedrogich elementów wyposażenia domu oraz akcesoriów przeznaczonych właśnie dla graczy.

Istnieje wiele przekonań na temat gamingu, które często są stereotypowe lub negatywne. Niektóre mówią np., że wszystkie gry polegają na przemocy, a granie jest aspołeczne i w dużej mierze zdominowane przez mężczyzn – stwierdziła Ewa Rychert, Global Business Leader of Workspace w IKEA. – W rzeczywistości badania pokazują, że granie to jedna z aktywności dotyczących każdej grupy demograficznej i może poprawić zarówno indywidualny stan psychiczny, jak i ogólne samopoczucie. To źródło relaksu, niezależności i rozrywki. Dzięki graniu ludzie rozwijają umiejętności związane z rozwiązywaniem problemów, pracą zespołową i komunikacją. Granie w gry to też nowy sposób łączenia się z innymi, który ostatnio stał się jeszcze istotniejszy z uwagi na poczucie łączności na odległość – dodała.

Efektem kooperacji IEKA oraz ASUS ROG ma być nowa linia produktów, nad którą prace trwają obecnie w Centrum Rozwoju Produktów IEKA w Szanghaju. Wcześniej projektanci i inżynierowie z obu firm odpowiedzialni za projekt odbyli szereg spotkań z profesjonalnymi graczami oraz miłośnikami gamingu, by ustalić potrzeby społeczności w zakresie wyposażenia domu. W ten sposób określono listę niezbędnych funkcji, które mają gwarantować powstające produkty.

ROG z radością rozpoczyna współpracę z firmą IKEA, której celem jest wykreowanie najlepszego stylu życia dla graczy. Gracze zawsze marzyli o idealnym otoczeniu do grania, które byłoby zarówno komfortowe, jak i funkcjonalne, a także zapewniało pełną immersję w grach. Dzięki latom doświadczeń w dostarczaniu innowacyjnych gamingowych rozwiązań ROG zdecydowanie rozumie potrzeby gaminowej społeczności. Wraz z IKEA jako ekspertem od wyposażenia domu przewidujemy, że nasza współpraca stworzy synergię , która umożliwi graczom stworzenie odpowiedniej przestrzeni, o której zawsze marzyli w zaciszu własnego domu – zapewnił Kris Huang, który w ROG pełni funkcję General Manager of ASUS Gaming Gear and Accessory Business Unit.

Nowa linia ma liczyć około trzydziestu produktów, które planowo zostaną wprowadzone na rynek w lutym 2021, chociaż początkowo tylko w Chinach. Ekspansja na pozostałe rynki, na których obecna jest IKEA, ma jednak nastąpić kilka miesięcy później, tj. około października tego samego roku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Los nie oszczędził Rogue, niezłe losowanie dla G2 i Fnatic. Oto grupy Worlds 2020

Już tylko dziesięć dni dzieli nas od startu corocznego święta wszystkich fanów League of Legends, czyli oczywiście mistrzostw świata, znanych również...