fot. Riot Games/Michał Konkol

Los nie oszczędził Rogue, niezłe losowanie dla G2 i Fnatic. Oto grupy Worlds 2020

Już tylko dziesięć dni dzieli nas od startu corocznego święta wszystkich fanów League of Legends, czyli oczywiście mistrzostw świata, znanych również po prostu jako Worlds. Choć lista uczestników jest już kompletna, to jak dotąd nie wiedzieliśmy, w jakich grupach odbędzie się walka w poszczególnych etapach. Dziś nie ma już niejasności – kilka minut temu zakończyło się losowanie grup i już wiemy, że dojdzie do kilku ciekawych pojedynków.

Faza play-in

Już w pierwszej fazie tegorocznych MŚ dojdzie do odwiecznej walki Europy z Ameryką Północną, może nieco mniej ekscytującej w ostatnich latach. Do grupy A trafiły bowiem zarówno Team Liquid, jak i MAD Lions, czyli odpowiednio reprezentanci LCS oraz LEC. W tym samym zbiorze znalazły się również australijskie Legacy Esports, tureckie Papara SuperMassive oraz brazylijskie INTZ.

Do drugiego zestawienia trafiły natomiast w zdecydowanej większości drużyny z Azji. Z pierwszego koszyka powędrowały tam LDG Gaming, które zwyciężyło Invictus Gaming w meczu o miejsce na Worlds, oraz PSG Talon – wicemistrz PCS, czyli rozgrywek południowo-wschodniej Azji. Szansę na awans z grupy B będzie miało również japońskie V3 Esports, mistrzowie Rosji w postaci Unicorns of Love, a także reprezentujące Amerykę Łacińską Rainbow7.

Grupa A
Team Liquid MAD Lions Legacy Esports Papara SuperMassive INTZ
Grupa B
LDG Gaming PSG Talon V3 Esports Unicorns of Love Rainbow7

Śledź Worlds 2020 na Cybersport.pl:


Główny turniej

Chwilę po wylosowaniu grup fazy play-in przyszedł czas wylosować uczestników głównego turnieju. Jako pierwsze wylosowane zostało G2 Esports, które powędrowało prosto do grupy A. Choć tym razem nie będzie musiało mierzyć się ani z Top Esports, ani Invictus Gaming, to już w fazie grupowej rywalem zespołu Marcina „Jankosa” Jankowskiego będzie ekipa z LPL, a mianowicie Suning. Zestawienia A dopełni Machi Esports oraz (rzecz jasna) jedna drużyna z play-inów.

W grupie B również nie zabraknie naszych rodaków, bo tam znalazło się Rogue. Formacja Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy nie będzie miała łatwego zadania, bowiem jej rywalami będą DAMWON Gaming, czyli mistrz LCK, oraz JD Gaming – srebrny medalista LPL. Bez wątpienia będzie to jedna z grup wartych uwagi, zwłaszcza dla fanów znad Wisły.

Jeśli pojedynek między Teamem Liquid i MAD Lions nie będzie wystarczająco ekscytujący dla fanów batalii EU kontra NA, być może emocje zaspokoi grupa C głównego turnieju. Tam bowiem znalazły się TSM oraz Fnatic, czyli w poprzednich latach wielokrotni mistrzowie regionalnych zmagań. Barwy tej drugiej formacji reprezentuje Oskar „Selfmade” Boderek, dla którego będzie to pierwszy występ na Worlds. O awans z tego zbioru powalczy również Gen.G, które swoich ostatnich MŚ chyba nie wspomina zbyt dobrze, a przecież wtedy również musiało mierzyć się z ekipą z Ameryki Północnej oraz Europy.

Zestawienie oznaczone literą D nie będzie zawierało żadnych naszych rodaków. Ci, którzy sceptycznie podchodzą do siły drużyn z Ameryki Północnej mogą już wskazać pewniaków do awansu w postaci Top Esports i DRX (chyba że awans z play-inów wywalczy sobie MAD Lions). Bez wątpienia jednak obecność mistrza Chin i wicemistrza Korei Południowej dodaje smaku temu zestawieniu, a jeśli jeszcze faktycznie Lwy awansują z pierwszego etapu, to możemy mieć bardzo emocjonującą grupę.

Grupa A
G2 Esports Suning Machi Esports TBD (play-in)
Grupa B
DAMWON Gaming JD Gaming Rogue TBD (play-in)
Grupa C
TSM Fnatic Gen.G TBD (play-in)
Grupa D
Top Esports DRX FlyQuest TBD (play-in)

Pierwszy etap Worlds 2020 rozpocznie się 25 września. Na chwilę obecną szczegółowy harmonogram nie jest znany, ale organizatorzy powinni ujawnić go w najbliższym czasie. Więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LIVE: Losowanie grup Mistrzostw Świata League of Legends

Mistrzostwa Świata League of Legends 2020 coraz bliżej! Najważniejszy turniej 2020 roku w MOBĘ od Riot Games wystartuje już za kilka dni, a dziś czeka...