Rocket League

Wiemy, kiedy Rocket League stanie się free to play

Psyonix już jakiś czas temu oficjalnie poinformowało, że Rocket League zmierza w kierunku zmiany modelu biznesowego. Wiadomo było, że gra przejdzie na model free to play, ale nie potwierdzono, kiedy dokładnie to się stanie – datę poznaliśmy dopiero teraz.

Piłka nożna dla samochodów stanie się w pełni darmowa jeszcze w tym miesiącu, a konkretniej mówiąc 23 września. Warto jednak pamiętać, że wtedy też gra będzie dostępna wyłącznie na Epic Game Store, a nabycie jej na Steamie stanie się niemożliwe, chociaż osoby korzystające dotychczas z platformy Valve nie mają powodów do niepokoju, bo nadal będą mogły bawić się w RL-a i otrzymają też wszystkie nadchodzące aktualizacje.

Co znaczące, możliwe będzie przenoszenie progresu pomiędzy wersjami gry z różnych platform oraz launcherów, niemniej do tego jest konieczne połączenie kont z kontem Epic Games Store. Warto też nadmienić, że osoby, które bawiły się w Rocket League jeszcze nim ten przeszedł na model F2P, otrzymają status Legacy oraz zostaną nagrodzone m.in. darmowymi pakietami DLC, które wcześniej były płatne.

Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Dlaczego MAD Lions, dlaczego?

MAD Lions (wcześniej Tricked Esport) jawiło mi się jako zespół, który każdą zmianą robi krok do przodu lub przynajmniej zostaje w tym samym miejscu. N...