fot. materiały prasowe

CORSAIR przedstawia obudowy z premierowej serii 4000 oraz chłodzenia cieczą dla procesorów iCUE ELITE CAPELLIX

CORSAIR®, światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowadził do sprzedaży trzy nowe obudowy PC z serii 4000 – 4000D, 4000D Airflow oraz iCUE 4000X RGB. Premierowe jednostki są wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań przydatnych przy budowie komputera. Wszystkie 4000 oferują m.in. system organizacji okablowania ułatwiający ukrycie przewodów oraz wentylatory z technologią CORSAIR AirGuide. Dodatkowo, wraz z nową serią obudów CORSAIR oficjalnie zmieniło nazewnictwo swoich „skrzynek”. Od tej pory numer serii określa format i podstawowe właściwości, a identyfikator zawiera informacje o wyjątkowych cechach danego modelu, co jeszcze bardziej ma ułatwić użytkownikowi wybór odpowiedniej obudowy do składanego zestawu.

System prowadzenia przewodów CORSAIR RapidRoute, debiutujący w obudowach z serii 4000, umożliwia poprowadzenie najważniejszych kabli przez szerokie i niewidoczne wycięcie oraz pozwala na wygodne podłączenie złączy do płyty. Ponadto, w obudowach z serii 4000 zastosowano szereg rozwiązań umożliwiających dodatkowe ukrycie przewodów, takich jak osłonę zasilacza o pełnej długości, liczne mocowania, specjalny pionowy kanał do prowadzenia kabli oraz 25-milimetrowy odstęp między płytą główną a tylną ścianką. Wszystkie te udogodnienia usprawniają budowę komputera na bazie obudowy z serii 4000 oraz pozwalają uzyskać doskonały i profesjonalny wygląd zestawu.

Obudowy z serii 4000 są wyposażone w wentylatory z nową technologią AirGuide z łopatkami zapobiegającymi powstawaniu zawirowań. Wentylatory nadają strumieniowi powietrza stożkowy kształt i kierują go precyzyjnie na najbardziej nagrzewające się części, maksymalizując skuteczność ich chłodzenia. Wersje 4000D i 4000D Airflow oferują w zestawie po dwa produkty z serii AirGuide o średnicy 120 mm. iCUE 4000X RGB jest fabrycznie wyposażona w trzy 120-milimetrowe jednostki SP RGB ELITE AirGuide z ośmioma indywidualnie adresowanymi diodami RGB LED każda oraz sterownik iCUE Lighting Node CORE, który dodatkowo pomoże spersonalizować podświetlenie konstrukcji.

Drugą największą różnicą, obok wentylatorów, określającą premierowe obudowy jest inna charakterystyka panelu przedniego. Wersja 4000D ma minimalistyczny front ze stali odznaczający się niezwykłą trwałością oraz kanałami wentylacyjnymi po obu stronach. 4000D Airflow oferuje efektowne, trójkątne wycięcia w stalowym panelu umożliwiające optymalny pobór i przepływ powietrza. Z kolei model iCUE 4000X RGB stanowi udane połączenie formy i treści. Jego przód jest wykonany ze szkła hartowanego, przez które można podziwiać podświetlenie trzech wentylatorów SP RGB ELITE AirGuide.

Wszystkie obudowy z serii 4000 pozwalają na zastosowanie efektywnego chłodzenia, zapewniając miejsce na nawet sześć wentylatorów 120 mm lub cztery 140-milimetrowe. Przestronne wnętrze pomieści radiator o rozmiarze 360 mm z przodu lub 280 mm w górnej części (w zależności od wysokości kości pamięci RAM). Premierowe produkty CORSAIR oferują dwie kieszenie na dysk SSD 2,5” i tyle samo na dysk HDD 3,5” oraz nowoczesny panel I/O z przodu z portami USB 3.1 typ C i USB 3.0. Wszystkie modele posiadają także panel boczny ze szkła hartowanego montowany bez konieczności użycia narzędzi i zapewniający fantastyczny widok na pozostałe podzespoły komputerowe znajdujące się we wnętrzu „skrzynki”.

Dostępność, gwarancja i ceny

Obudowy z serii 4000 są już dostępne w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym firmy CORSAIR. Do Polski premierowe produkty trafią do najpopularniejszych sklepów ze sprzętem komputerowym najpóźniej do końca września br. Sugerowana cena detaliczna to 339zł dla 4000D i 4000D Airflow oraz 499zł za iCUE 4000X RGB. Obudowy kalifornijskiego producenta są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.


Ponadto CORSAIR wprowadził do sprzedaży nową generację zintegrowanych układów chłodzenia cieczą (All in One) dla procesorów – iCUE ELITE CAPELLIX. iCUE H100i ELITE CAPELLIX, iCUE H115i ELITE CAPELLIX i iCUE H150i ELITE CAPELLIX wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologii chłodzenia procesora w oparciu o stosowanie cieczy w obiegu zamkniętym. Ponadto, seria iCUE ELITE CAPELLIX oferuje całkowicie nowy wygląd blokopompki, znajdujący się w zestawie premierowy kontroler iCUE Commander CORE oraz żywe podświetlenie RGB dzięki innowacyjnym diodom LED CAPELLIX stworzonym przez CORSAIR.

Wszystkie trzy nowe układy chłodzenia z serii iCUE ELITE CAPELLIX mają bardzo wydajną głowicę pompki, miedzianą płytkę chłodzącą o konstrukcji Split-Flow i wentylatory z serii ML RGB, dzięki czemu są najwydajniejszymi jak dotąd układami chłodzenia CORSAIR. Dopełnienie stanowi spektakularne podświetlenie RGB w postaci niezwykle jasnych, energooszczędnych diod LED CAPELLIX umieszczonych na blokopompce oraz dołączony do zestawu, premierowy kontroler podświetlenia RGB i szybkości wentylatorów CORSAIR iCUE Commander CORE. Premierowe chłodzenia cieczą dla procesorów typu All in One stworzone przez kalifornijskiego producenta dostępne są z radiatorami o rozmiarze 240 mm, 280 mm i 360 mm.

Podstawę doskonałej wydajności układów iCUE ELITE CAPELLIX stanowi wydajna pompka odśrodkowa, która przemieszcza chłodziwo z prędkością do 0,82 l/min, generując przy tym hałas o natężeniu poniżej 20 dBA, co zapewnia ekstremalne i ciche chłodzenie. Znajdująca się u podstawy blokopompki miedziana płytka chłodząca o konstrukcji Split-Flow z 128 gęsto upakowanymi mikrofinami na cal szybko pochłania ciepło procesora. Ponadto, wydajne wentylatory z serii ML RGB, z łożyskiem z technologią lewitacji magnetycznej pozwalającym osiągać prędkość obrotową do 2400 obrotów/min i precyzyjnym sterowaniem PWM, rozpraszają gromadzące się ciepło po jego przeniesieniu do radiatora.

Układy iCUE ELITE CAPELLIX z 33 diodami LED CAPELLIX na blokopompce oferują najjaśniejsze i najintensywniejsze podświetlenie RGB z wszystkich dotychczasowych układów chłodzenia CORSAIR. Unikalne, nowoczesne i super-małe diody stworzone przez Kalifornijczyków są o 60% jaśniejsze i zużywają o 40% mniej energii niż zwykłe diody LED, dzięki czemu Twój układ chłodzenia zachwyca feerią barw bez uszczerbku dla wydajności. Co więcej, każdy wentylator ML RGB ma osiem indywidualnie adresowanych diod LED, co w sumie daje 49 diod LED w modelach iCUE H100i ELITE CAPELLIX i iCUE H115i ELITE CAPELLIX oraz 57 diod LED w modelu iCUE H150i ELITE CAPELLIX.

Trzy niezwykle łatwe w instalacji i konfiguracji układy zostały fabrycznie wyposażone w całkowicie nowy kontroler CORSAIR iCUE Commander CORE umożliwiający nadzorowanie prędkości pompki i wentylatorów oraz sterowanie podświetleniem chłodzenia. Oprócz tego, iCUE Commander CORE pozwala jednocześnie na pełną kontrolę illuminacji i szybkości maksymalnie sześciu innych wentylatorów CORSAIR RGB przy użyciu modulacji szerokości impulsów. Kontroler amerykańskiej firmy i oprogramowanie CORSAIR iCUE pozwala dowolnie regulować prędkość wentylatorów i pompki, sterować podświetleniem RGB układu chłodzenia iCUE ELITE CAPELLIX i synchronizować go ze wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z iCUE. Przy użyciu programu od CORSAIR użytkownik może także monitorować temperatury procesora i chłodziwa za pomocą jednego intuicyjnego interfejsu, a podczas minimalnego obciążenia systemu istnieje opcja włączenia tryb Zero RPM, aby całkowicie pozbyć się hałasu wentylatorów i blokopompki.

Do każdego układu chłodzenia iCUE ELITE CAPELLIX jest dołączony modułowy, beznarzędziowy uchwyt montażowy umożliwiający szybkie i łatwe mocowanie produktu na wszystkich nowoczesnych gniazdach procesorów Intel i AMD, w tym Intel LGA 1200/115x, AMD AM4 i AMD sTRX4.

Dostępność, gwarancja i ceny

Zintegrowane chłodzenia cieczą dla procesorów z serii iCUE ELITE CAPELLIX są już dostępne w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym firmy CORSAIR. Do Polski premierowe produkty trafią do najpopularniejszych sklepów ze sprzętem komputerowym najpóźniej na początku października br. Sugerowana cena detaliczna to 679zł za H100i RGB ELITE CAPELLIX, 729zł za H115i RGB ELITE CAPELLIX oraz 819zł za H150i RGB ELITE CAPELLIX. Nowe chłodzenia CPU typu AiO od kalifornijskiego producenta są objęte pięcioletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja 8.3 już na serwerach PUBG. A wraz z nią m.in. promy na Erangel i plecak z nadajnikiem zakłóceń

Testy zakończone, można więc wrzucać aktualizację na serwery publiczne. Update Playerunknown's Battlegrounds o numerze 8.3 dziś został oficjalnie udos...