fot. BLAST Pro Series/Stephanie Lindgren

G2 Esports chce ściągnąć NiKo?

Czyżby po ponad trzech latach Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač miał opuścić szeregi FaZe Clanu? Tak twierdzą dziennikarze HLTV oraz 1pv.fr, według których Bośniak stał się celem transferowym G2 Esports. Co więcej, rozmowy na temat transferu 23-latka miały się już rozpocząć.

NiKo graczem FaZe został na początku 2017 roku, przechodząc wówczas z mousesports za, jak się nieoficjalnie mówiło, pół miliona dolarów. Kovač z miejsca stał się główną postacią ekipy, z czasem jednak spadły na niego także obowiązki związane z rolą prowadzącego. To w oczywisty sposób nie wpłynęło dobrze na indywidualną postawę strzelca z Bałkanów, a i wyniki samego FaZe stale się pogarszały. Nie pomogły nawet kolejne zmiany kadrowe, w tym także ta ostatnia, w wyniku której skład zasilił Markus „⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye. Wystarczy powiedzieć, że w trwającym sezonie ESL Pro League Kjaerbye, NiKo i spółka nie wygrali żadnego z pięciu spotkań i jako jedyni mają na swoim koncie okrągłe zero punktów.

W tej sytuacji plotki na temat potencjalnych przenosin Kovač do G2 wydają się być dość zasadne. Pewne jest, że taki transfer prawdopodobnie byłby jednym z największych, o ile nie największym w historii CS:GO. Wydaje się też, że gdyby faktycznie miał się on wydarzyć, to nastąpiłoby to już w najbliższych tygodniach, gdy terminarz obu zespołów stanie się nieco lżejszy. Nie ma natomiast pewności co do tego, czyj fotel przejąłby Bośniak, ale najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się w tej sytuacji François „⁠AmaNEk⁠” Delaunay. Co ciekawe, gdyby NiKo zdecydowałby się na zmianę otoczenia, to w nowej drużynie spotka się ze swoim kuzynem, Nemanją „⁠huNterem-⁠” Kovačem.

Gdyby powyższe plotki potwierdziłyby się, skład G2 Esports prezentowałby się następująco:

  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Audric „JaCkz” Jug
  • Nemanja „nexa” Isaković
  • Nemanja „huNter” Kovač
  • Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • Damien „maLeK” Marcel – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
LPL flaga, Worlds 2018

Pierwsza liga LoL-a z salary capem? Kontrowersyjny pomysł może zostać wprowadzony w Chinach

Jeśli wierzyć doniesieniom, profesjonalna chińska liga League of Legends może być pierwszą w tej grze, która wprowadzi tzw. salary cap, czyli pułap wy...