fot. ESL/Jak Howard

Cloud9 zaprezentowało kolejnego nowego zawodnika

Trwa proces odbudowy Cloud9. Północnoamerykańska organizacja zaprezentowała dziś drugiego członka swojej nowej drużyny CS:GO, którym okazał się William „mezii” Merriman. Tym samym młody Brytyjczyk dołączył do swojego rodaka, Alexa „ALEXA” McMeekina.

21-latek większą część swojej dotychczasowej kariery spędził na rodzimej scenie, gdzie występował m.in. w Vexed Gaming, z którym dwukrotnie docierał do półfinału ESL Premiership. Latem tego roku dołączył jednak do międzynarodowego składu GamerLegion, ale nie udało mu się osiągnąć z nim większych sukcesów. Od lipca on i jego dotychczasowi koledzy próbowali swoich sił m.in. w Eden Arena: Malta Vives czy też Nine to Five, niemniej zajmowali odległe lokaty. Z drugiej strony sam Merriman bardzo korzystnie wypadał pod względem indywidualnym, będąc z reguły najskuteczniejszym członkiem swojego zespołu. Nic więc dziwnego, że zwrócił na siebie uwagę C9, które za jego transfer zapłaciło 83 tysiące dolarów.

To było ogromne zaskoczenie. […] Widziałem ALEXA mówiącego o brytyjskich graczach i oczywiście ciekawiło mnie to, ale nigdy nie sądziłem, że padnie na mnie. Zwłaszcza że nie mam takiego doświadczenia, jak inni gracze. Trzeba też wziąć pod uwagę, jak krótko byłem w GamerLegion, więc zdecydowanie było to zaskakujące. Nigdy nie myślałem, że coś takiego się wydarzy – przyznał mezii w rozmowie z serwisem RushBMedia. Niemniej do końca tego miesiąca gracz z Wysp będzie jeszcze wspierać swoją byłą już drużynę w ESEA Mountain Dew League i dopiero wtedy przeniesie się do C9, podpisując z organizacją trzyletni kontrakt, na którego bazie zarobi 426 tysięcy dolarów.

Na ten moment skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Alex „ALEX” McMeekin
  • William „mezii” Merriman
  • Aleksandar „kassad” Trifunović – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wysek kończy swoją czeską przygodę z SINNERS Esports

Srebrny medalista czternastego sezonu Hitpoint Masters jest do wzięcia. Damian "Wysek" Adamczyk po kilku miesiącach pożegnał się z czeskim SINNERS Esp...