Gdy kilka miesięcy temu założyciel Complexity Gaming, Jason Lake, mówił o chęci stworzenia Juggernatura, który byłby w stanie namieszać na międzynarodowej scenie CS:GO, wielu pukało się w czoło. Ostatecznie jednak marzenie Amerykanina po części się spełniło, bo dziś jego ekipa zajmuje piątą pozycję w światowym rankingu.

Wyglądało więc na to, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, ale nic co dobre nie trwa wiecznie. Dziś niespodziewanie skład opuścił bowiem Owen "⁠oBo⁠" Schlatter, który postanowił w trybie natychmiastowym opuścić Stary Kontynent. – Po zakończeniu przerwy wakacyjnej oBo wyraził zastrzeżenia co do powrotu do Europy. Ostatecznie około 24 godzin temu zdecydował on o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych i poinformował drużynę, że powróci do USA po zakończeniu fazy pucharowej ESL Pro League. Wczoraj ustaliliśmy więc najlepszy sposób, by rozwiązać tę sprawę. Jednakże dziś rano czasu londyńskiego ogłosił on zespołowi, że jest już na lotnisku i leci do domu – przyznał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Lake.

17-latek tym samym pozostawił swoich klubowych kolegów w nieciekawym położeniu, wszak dziś zaczynały się zamknięte eliminacje do DreamHack Open Fall 2020, czyli kolejnego turnieju eliminacyjnego do Majora. W związku z jego absencją Complexity musiał awaryjnie wspomóc trener drużyny,  Jamie "⁠keita⁠" Hall, ale nie uchronił on ekipy przed porażką z 1:2 z portugalskim sAw, przez którą spadła ona do dolnej drabinki. Jeżeli zaś chodzi o samego oBo, organizacja zamierza jak najszybciej znaleźć dla niego nowy zespół w Ameryce Północnej i jednocześnie będzie też prowadzić poszukiwania nowego piątego gracza.

W tej sytuacji skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer
  •  William "⁠RUSH⁠" Wierzba
  •  Kristian "⁠k0nfig⁠" Wienecke
  •  Valentin "⁠poizon⁠" Vasilev
  •  Jamie "⁠keita⁠" Hall – trener
  •  Owen "⁠oBo⁠" Schlatter – rezerwowy