STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Roszady również w AVEZ! KEi na własne życzenie ląduje na ławce

Dziś jak grom z jasnego nieba spadły o nas informacje o zmianach w szeregach x-komu AGO. Na tym jednak nie koniec przetasowań – do rotacji doszło także w AVEZ Esport. W jej wyniku na ławce rezerwowych wylądował Kamil „KEi” Pietkun.

Co ciekawe, decyzję taką podjął sam 19-latek, o czym poinformowano krótko po tym, jak AVEZ odpadło z zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Fall 2020. Przesądziła o tym odniesiona 1:2 porażka z bułgarskim SKADE – warto jednak zaznaczyć, że Pietkun pojedynek ten zakończył z 46 eliminacjami oraz 70 zgonami, co było najgorszym indywidualnie wynikiem w całym zespole. Być może wpływ na taki stan rzeczy miała potrzeba złapania oddechu, która skłoniła nastoletniego strzelca do wzięcia przerwy od gry. – Kamil zdecydował, że potrzebuje dłuższego odpoczynku, a my tę decyzję jak najbardziej szanujemy – mogliśmy wyczytać w oficjalnym komunikacie.

CZYTAJ TEŻ:
Niespodziewane zmiany w AGO – oskarish i mhL poza składem!

Na ten moment nie jest do końca jasne, kto będzie zajmować miejsce KEia podczas jego absencji. Nie ma też pewności, jak długo owa absencja potrwa. Dla samego AVEZ nie jest to jednak dobra informacja, bo popularne Ośmiornice rywalizują obecnie zarówno w ESL Mistrzostwach Polski, jak i w ESEA Mountain Dew League. W krajowych rozgrywkach podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity wygrali na razie tylko jedno z czterech spotkań, natomiast na drugim międzynarodowym poziomie rozgrywkowym odnieśli jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. Trudno więc przewidzieć, czy w tych okolicznościach polska piątka będzie w stanie poprawić swoje bilanse.

Skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Kacper „Kylar” Walunkiewicz
  • Piotr „nawrot” Nawrocki
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Paweł „byali” Bieliński
  • Jędrzej „bogdan” Rokita – trener
  • Kamil „KEi” Pietkun – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

minirox: mhL to wybitny gracz, ale ostatnimi czasy wkładał w grę mniej pracy niż zazwyczaj

We wrześniu polska społeczność CS:GO po raz kolejny miała okazja przyglądać się poczynaniom w pełni rodzimej formacji w ESL Pro League. x-kom AGO po d...