fot. MAD Lions

Kto poradzi sobie najlepiej w fazie play-in Worldsów? Sprawdzamy ofertę STS-u

Przed nami dziesiąta edycja mistrzostw świata w League of Legends. Esportowe święto rozpocznie się już jutro od fazy play-in, gdzie w akcji zobaczymy dziesięć zespołów z całego globu. Powalczą one o awans do głównej części turnieju. Do kolejnego etapu zakwalifikują się jedynie cztery zespoły, jednakże można być pewnym, że niemalże każdy z uczestników zbliżającej się fazy play-in dostarczy nam wielkich emocji. W związku z tym sprawdźmy, co na tę okazję przygotował STS.

W pierwszym etapie Worldsów pojawią się najlepsi reprezentanci słabszych regionów, a także zespoły z czołowych rozgrywek, którym nie udało się zakwalifikować na mistrzostwa z pierwszych miejsc. Warto tutaj wymienić MAD Lions, Team Liquid oraz LGD Gaming, które będą zdecydowanymi faworytami do przejścia dalej i to właśnie kursy na ich sukces w początkowym etapie turnieju powinny być najpewniejsze. W tym samym zbiorze znaleźli się reprezentanci League of Legends European Championship oraz League of Legends Championship Series. Śledząc poczynania obu formacji w fazach pucharowych swoich lig, można dojść do wniosku, że obie znajdują się na podobnym poziomie. Aczkolwiek obstawienie awansu Koni z pierwszego miejsca jest atrakcyjniejszym wyborem – za każdą postawioną złotówkę będzie można zgarnąć 2,5 złotego.

Każdy widz profesjonalnego LoL-a jest świadomy faktu, iż Worldsy potrafią być pewne zaskoczeń, zwłaszcza w formacie BO1. Dlatego też warto się zastanowić nad grupą B w nadchodzącej fazie play-in. Bezapelacyjnym faworytem do zgarnięcia w niej pierwszego miejsca jest chińskie LGD. Jednak tak jak wspomnieliśmy, niespodziewane rezultaty są standardem na tym etapie rozgrywek, a rywalizacja również jest niczego sobie. Warto spojrzeć chociażby na Unicorns of Love, bądź też PSG Talon, które także prezentują wysoki poziom i nie można ich z góry skreślać z listy kandydatów na fotel lidera. Kurs na osiągnięcie tej pozycji przez pierwszą ekipę wynosi 12.00, natomiast na drugą 35.00.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:

Warto także przyjrzeć się najciekawszym starciom, które przyjdzie nam oglądać przez następne cztery dni. Oczy europejskich fanów z pewnością będą zwrócone na pojedynek Lwów z Końmi, który zaplanowane jest na godzinę 14:00 jutrzejszego dnia. MAD Lions znane jest ze swojej agresywnej gry, dlatego też oczekuje się od czwartej drużyny Europy wczesnego prowadzenia. Team Liquid niejednokrotnie pokazał jednak, że jest w stanie wytrzymać każdą ofensywę, a nieraz potrafi wyjść z takich sytuacji na plus. Dlatego też pierwszy baron czy też pierwsze zabójstwo na konto Nicolaja „Jensena” Jensena i spółki posiadają kurs kolejno 2.08 i 2.05.

Z jaką formą wejdą poszczególne składy w turniej? Tego nigdy się nie da w pełni przewidzieć, jednakże naturalnie ze względu na region, czy wyniki podczas ostatnich lokalnych rozgrywek sprawiają, że niektórym dajemy łatkę faworyta. Tak jak wspomnieliśmy, jednym z nich jest LGD Gaming, które jednak niekoniecznie musi wyjść zwycięsko z pierwszego starcia, które zagra z PSG Talon. W przypadku triumfu drugiego zespołu za każdą postawioną złotówkę otrzymamy 4.60 złotego.

Najmniejsze szanse na powodzenie ma teoretycznie najsłabsze Legacy Esports. Formacja z regionu Oceanii jest jednak w stanie zaskoczyć nas zgarnięciem jednej bądź też dwóch wygranych. W większości przypadków istnieją na taki przypadek atrakcyjne kursy – za złotówkę postawioną na zwycięstwo Australijczyków z Teamem Liquid lub MAD Lions otrzymamy kolejno 3.95 bądź też 4.60 złotego.

Harmonogram pierwszego etapu Play-Inów prezentuje się następująco:

25 września
10:00 MAD Lions vs INTZ BO1
11:00 PSG Talon vs Rainbow7 BO1
12:00 Legacy Esports vs INTZ BO1
13:00 LGD Gaming vs PSG Talon BO1
14:00 Team Liquid vs MAD Lions BO1
26 września
10:00 Rainbow7 vs V3 Esports BO1
11:00 INTZ vs SuperMassive Esports BO1
12:00 V3 Esports vs Unicorns of Love BO1
13:00 LGD Gaming vs Rainbow7 BO1
14:00 Unicorns of Love vs PSG Talon BO1
15:00 SuperMassive Esports vs MAD Lions BO1
15:00 Team Liquid vs Legacy Esports BO1
27 września
10:00 V3 Esports vs LGD Gaming BO1
11:00 Rainbow7 vs Unicorns of Love BO1
12:00 PSG Talon vs V3 Esports BO1
13:00 Unicorns of Love vs LGD Gaming BO1
28 września
10:00 SuperMassive Esports vs Team Liquid BO1
11:00 MAD Lions vs Legacy Esports BO1
12:00 INTZ vs Team Liquid BO1
13:00 Legacy Esports vs SuperMassive Esports BO1

Polskojęzyczna transmisja Mistrzostw Świata League of Legends – Worlds 2020 będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję prowadzić będzie natomiast oficjalny kanał Riot Games na Twitchu. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trwają prace nad nową wersją Tuscana w CS:GO

Tuscan w CS:GO to jedno z największych niespełnionych marzeń społeczności zgromadzonej wokół gry Valve. Mapa co prawda w różnych wersjach obecna była...