STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Rusza drugi etap European League, przed Savesem i spółką dwa pojedynki

Po dwóch miesiącach przerwy European League Season 1 powraca. Dziś rusza drugi etap najbardziej prestiżowych rozgrywek Rainbow Six: Siege na Starym Kontynencie, w którym udział weźmie reprezentujący barwy Natus Vincere Szymon „Saves” Kamieniak. Zespół Polaka etap pierwszy kończył raczej w mieszanych nastrojach, bo ostatecznie zabrakło mu zaledwie jednego punktu, by móc świętować awans na Six […]

Po dwóch miesiącach przerwy European League Season 1 powraca. Dziś rusza drugi etap najbardziej prestiżowych rozgrywek Rainbow Six: Siege na Starym Kontynencie, w którym udział weźmie reprezentujący barwy Natus Vincere Szymon „Saves” Kamieniak.

Zespół Polaka etap pierwszy kończył raczej w mieszanych nastrojach, bo ostatecznie zabrakło mu zaledwie jednego punktu, by móc świętować awans na Six August 2020 Major. Tym razem Na`Vi chciałoby takiej wpadki uniknąć, ale trudno przewidzieć, jak ekipa będzie prezentować się po ostatnich zmianach. Wszak w minionych tygodniach jej szeregi opuścili Dimitri „Panix” de Longeaux i Leon „neLo” Pesić, zastąpili ich natomiast Joe „Joe” Crowther oraz powracający do drużyny Byron „Blurr” Murray, który w pierwszej połowie rok przez miesiąc pełnił rolę zmiennika Jacka „Dokiego” Robertsona.

O tym, czy roszady te przyniosły oczekiwany skutek, przekonamy już dziś. O godzinie 19:00 Saves i spółka zmierzą się bowiem z Francuzami z Tempra Esports, których w etapie pierwszym gładko rozgromili 7:1. Dwa dni później czterech Brytyjczyków i Polak staną z kolei naprzeciwko Chaos Esports Clubu. Z podopiecznymi amerykańskiej organizacji już tak łatwo Na`Vi nie było, bo nieco ponad dwa miesiące temu to Kamieniak i jego koledzy musieli gonić wynik, osiągając remis 6:6 dopiero rzutem na taśmę.

Harmonogram pierwszego tygodnia prezentuje się następująco:

21 września
18:00 Rogue vs Team Empire BO1
19:00 Natus Vincere vs Tempra Esports BO1
20:00 Team Vitality vs Virtus.pro BO1
21:00 Chaos Esports Club vs BDS Esport BO1
22:00 Team Secret vs G2 Esports BO1
23 września
18:00 Tempra Esports vs Virtus.pro BO1
19:00 Team Empire vs BDS Esport BO1
20:00 Team Vitality vs G2 Esports BO1
21:00 Rogue vs Team Secret BO1
22:00 Natus Vincere vs Chaos Esports Club BO1

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Drugi etap European League Season 1 potrwa do 19 października 2020 roku, zaś cztery najlepsze zespoły zapewnią sobie awans do europejskiej dywizji Six November 2020 Major.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polscy zawodnicy CS:GO zagrają dziś dla Białorusi

Nowy tydzień rozpocznie się m.in. od charytatywnego turnieju #GramyDlaBiałorusi, którego celem jest, jak sama nazwa wskazuje, wsparcie naszych wschodn...