Druga połowa września przyniosła roszady kadrowe w dwóch czołowych drużynach CS:GO z naszego kraju. W swoim składzie najpierw zamieszało x-kom AGO, a następnie wakat pojawił się także w obozie AVEZ Esport. Kamil „KEi” Pietkun postanowił bowiem przesunąć się do rezerwy, tłumacząc swój ruch koniecznością odpoczynku. Dziś Ośmiornice poinformowały, iż pod nieobecność 19-latka ich barw bronił będzie Filip "tudsoN" Tudev.

20-letni zawodnik pozostaje bez stałego zatrudnienia od rozstania z Teamem Secret, które nastąpiło na początku czerwca. Tudev już kilka tygodni wcześniej wylądował jednak poza aktywnym składem zagranicznej organizacji, wyrażając jednocześnie chęć powrotu do roli snajpera. Jakim cudem tudsoN trafił zatem do AVEZ, skoro ważnym ogniwem drużyny nadal jest Kuba "Markoś" Markowski? – Zajmę pozycję strzelca/drugiego snajpera, w której chciałem się sprawdzić już od pewnego czasu! – wyjaśnia sam zainteresowany. – Filip będzie nam pomagał wypełnić lukę po KEiu na czas nieokreślony. Wiem, że Tudi jest ambitnym, bardzo utalentowanym graczem i z pewnością pokaże to w naszych oficjalnych meczach. Przy okazji trochę pomieszany w ustawieniach – dodaje szkoleniowiec ekipy, Jędrzej "bogdan" Rokita.

Wydaje się zatem, iż absencja KEia może mieć przynajmniej jeden pozytywny skutek. Niewykluczone przecież, iż doświadczenie zdobyte przez rodzimą formację podczas współpracy z tudsoNem zaprocentuje już po powrocie Pietkuna do gry. Na razie skupmy się jednak na najbliższej przyszłości: AVEZ już na początku przyszłego tygodnia czekają przecież oficjalne spotkania w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2020 oraz ESEA Mountain Dew League Season 35.

Skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Kacper „Kylar” Walukiewicz
  • Piotr „nawrot” Nawrocki
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Paweł „byali” Bieliński
  • Filip "tudsoN" Tudev – zmiennik
  • Jędrzej „bogdan” Rokita – trener
  • Kamil „KEi” Pietkun – rezerwowy