Dziś zakończyła się trzecia edycja x-kom AGO CUP, turnieju VALORANTA organizowanego przez jedną z bardziej rozpoznawalnych rodzimych organizacji. Turnieju o tyle ciekawego, że przecież odbywającego się już po rozpadzie THOSE GUYS, czyli czołowego w Polsce składu, który wygrał poprzednią odsłonę zmagań.

Niemniej duch TG unosił się nad rywalizacją. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w finale x-kom AGO CUP 3 znalazły się dwie formacje, których członkowie w przeszłości byli związani z THOSE GUYS? W przypadku ekipy NAURA byli to Jakub "Ayke" Smoczyński, Kamil "JotKa" Dziekoński i Michał "Buld" Sokal, natomiast w drużynie o dźwięcznej nazwie avg25iq warto pod tym względem wyróżnić Dominika "frz-a" Barana oraz Mikołaja "Mickebwoya" Chojnackiego. I to właśnie ci drudzy mieli dziś więcej powodów do radości, bo wygrali całą imprezę, pozostawiając w pokonanym polu 127 innych uczestników.

Finałowa potyczka rozpoczęła się na mapie Ascent i początkowo miała dość wyrównany przebieg. Dopiero z czasem na czoło wysunęło się grające w obronie avg25iq, które na przerwę schodziło z czteropunktowym prowadzeniem. Gdy jednak po chwili NAURA zgarnęła pistoletówkę wydawało się, że powrót JotKi i spółki jest możliwy, niemniej nic takiego nie miało miejsca. Zespół frz-a odpowiedział bowiem od razu i pewnie parł przed siebie, by ostatecznie zamknąć potyczkę spokojnym zwycięstwem w stosunku 13:7.

O wiele więcej emocji przyniosło późniejsze starcie na Haven, chociaż znowu to avg25iq prezentowało się nieco lepiej. Zespół dwóch ex-członków THOSE GUYS tym razem zaczął w ataku, ale nie zrobiło mu to większej różnicy, bo koniec końców i tak punktował on częściej od swoich oponentów i pierwszą połowę kończył ze skromnym prowadzeniem 7:5. Była to jednak różnica na tyle nieznaczna, że szybko została zniwelowana, a obie piątki znowu zrównały się punktami. Ba, w pewnym momencie to NAURA przeważała 10:8, ale po 18. rundzie nie powiększyła już swojego dorobku, czego nie można powiedzieć o Mickebwoyu i jego kolegach. Ci zgarnęli kolejne pięć oczek i finalnie mogli świętować wygraną 13:10.

Dzięki triumfowi w x-kom AGO CUP 3 gracze avg25iq wzbogacili się o 2,5 tysiąca złotych. Z kolei reprezentanci NAURY jako wicemistrzowie otrzymali nagrodę pocieszenia w postaci 1,5 tysiąca złotych.