fot. ESL/Helena Kristiansson

Evil Geniuses nowymi liderami rankingu HLTV

Kiedy Evil Geniuses po raz ostatni zajmowali fotel liderów rankingu HLTV, świat nie stał jeszcze na głowie. Nie było pandemii, podróże międzykontynentalne, a co za tym idzie lany miały miejsce bez większych problemów. Od tego czasu wiele się więc zmieniło, ale dziś historia zatoczyła koło, bo zespół z Ameryki Północnej ponownie znalazł się na szczycie.

Powrót na ten szczyt zajął Tarikowi „tarikowi” Celikowi i spółce aż dziesięć miesięcy. Co ciekawe, EG wskoczyło na pierwszą pozycję w rankingu mimo przeciętnej postawy w ESL Pro League – wszak podopieczni Wiltona „zewsa” Prado nie wyszli nawet ze swojej grupy, kończąc zmagania w niej na czwartej lokacie. Ale to wystarczyło, by przegonić zarówno Heroic, jak i dotychczasowych liderów z Teamu Vitality, bo oba te składy w minionym tygodniu odpoczywały i ani razu nie wyszły na serwer. Spory awans zanotowali za to zwycięzcy północnoamerykańskiej Pro Ligi z FURII Esports, którzy powędrowali o pięć szczebli w górę. Obecnie Brazylijczycy zajmują czwartą lokatę i ostatnio tak wysoko byli jeszcze w czerwcu.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Bez zmian natomiast w szeregach Sprout – ekipa Pawła „dychy” Dychy i Michała „snatchiego” Rudzkiego obroniła 16. miejsce. Warto też wspomnieć o tym, co działo wśród w pełni polskich drużyn, bo obecnie najwyżej notowaną z nich jest Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda zanotowała skromny awans, podczas gdy AVEZ Esport i x-kom AGO zanotowały spadki, chociaż trzeba pamiętać, że zespoły te potraciły punkty z powodu dokonanych ostatnio zmian kadrowych. Tąpnięcie nastąpiło z kolei w szeregach HONORIS, które w porównaniu z poprzednim tygodniem straciło aż 32 pozycje. Pewną ciekawostką jest też obecność Teamu Gaminte, czyli półfinalisty Esport Tour PRO, który po raz pierwszy w swojej historii został uwzględniony w rankingu.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Evil Geniuses 903 +2
2. Heroic 882
3. Team Vitality 880 -2
4. FURIA Esports 786 +5
5. BIG 721 -1
6. Team Liquid 587 +2
7. G2 Esports 574
8. Natus Vincere 572 -2
9. Astralis 496 +1
10. Complexity Gaming 484 -5
      –––
42. Wisła All in! 51 +1
43. AVEZ Esport 49 -6
46. x-kom AGO 45 -10
55. Actina PACT 30 +1
56. Izako Boars 29 -7
105. Illuminar Gaming 12 +13
141. HONORIS 8 -32
176. los kogutos 4 -3
190. Team Gaminate 3 nowość
212. Dr Pepper Team 1 -7

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 5 października.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Krajobraz dziesięć miesięcy po mistrzostwie

Wszystko zaczęło się od zaciętego boju na Vertigo, po którym nastąpiły jednostronne Train i Mirage. Ostatecznie jednak to Illuminar Gaming było górą i...