Selfmade, Fnatic, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Niefortunny mecz Jankosa i świetny występ Selfmade’a. Zakończyła się pierwsza runda fazy grupowej Worlds 2020

Meczem LGD Gaming z TSM zakończyła się pierwsza runda fazy grupowej Mistrzostw Świata League of Legends 2020. Wszystkie zespoły rozegrały już swoje pierwsze trzy spotkania, a teraz rozpoczynają przygotowania do rundy rewanżowej.

Tych z pewnością nie powinno oszczędzać sobie G2 Esports. Forma drużyny z pewnością pozostawia sporo do życzenia i choć na koncie mistrzów Europy widnieje dodatni bilans zwycięstw i porażek, to styl osiąganych rezultatów daleki jest od oczekiwanego. Dziś rano formacja Marcina „Jankosa” Jankowskiego musiała uznać wyższość Team Liquid, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w fazie głównej tegorocznych Worldsów.

Z kolei najgroźniejszy przeciwnik G2 do wyjścia z grupy A, chińskie Suning, bez większych problemów zwyciężyło Machi Esports, przez co sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała. Na chwilę obecną G2 i Suning piastują pierwsze miejsce, a Team Liquid i Machi wspólnie czają się za ich plecami. Wszystkie drużyny różni tylko jedno zwycięstwo, więc runda rewanżowa zapowiada się fascynująco.

CZYTAJ TEŻ:
Broxah: Odbyliśmy poważną rozmowę w drużynie i zmieniliśmy nasze podejście

Niezwykle ciekawie wygląda też sytuacja w zbiorze C. Po dzisiejszych meczach, w których Fnatic pokonało faworyzowane Gen.G, a LGD zniszczyło TSM, na pierwszym miejscu w tabeli usadowiły się aż trzy zespoły. Koreańsko-chińsko-europejski triumwirat jest obserwowany z dna przez amerykańską formację, która do tej pory nie wygrała w spotkaniu.

W podobnej do TSM pozycji znajduje się Unicorns Of Love. Rewelacja fazy play-in nadal nie potrafi odnaleźć się w turnieju głównym, choć dzisiejsza przegrana w meczu z Top Esports była pewnie wliczona w koszta. Jak na razie nikt nie znalazł sposobu na mistrzów Chin, którzy idą przez Worldsy jak burza – 3-0 po trzech kolejkach zapewnia im pierwsze miejsce w tabeli grupy D. Za ich plecami plasuje się koreańskie DRX, które dziś pokonało FlyQuest.

5 października
10:00 G2 Esports 0:1 Team Liquid BO1
11:00 Suning 1:0 Machi Esports BO1
12:00 DRX 1:0 FlyQuest BO1
13:00 Top Esports 1:0 Unicorns Of Love BO1
14:00 Fnatic 1:0 Gen.G BO1
15:00 TSM tsm logo 0:1 LGD BO1

Po Worldsowym maratonie w ostatnich dniach czas na chwilę przerwy. Kolejne mecze rozpoczynają się dopiero 8 października i będą odbywały się jedynie w obrębie grupy A. Pełny harmonogram fazy grupowej Worlds i więcej informacji dotyczących MŚ 2020 w LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sylwetka wagi lekkiej, siła wagi ciężkiej – premiera myszek KATAR PRO od CORSAIR

CORSAIR®, światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowadził do sprzedaży dwie...