fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

18 lat i CS-owa emerytura – s0m zasila skład NRG w VALORANCIE

Sam „⁠s0m⁠” Oh to jeden z tych graczy, który w przyszłości miał stanowić o sile północnoamerykańskiego Counter-Strike’a. Sam 18-latek miał jednak inne plany i dziś pożegnał się z CS:GO, by kontynuować swoją karierę w konkurencyjnym VALORANCIE.

O nastolatku głośno zrobiło się w 2018 roku, gdy mimo młodego wieku otrzymał ofertę od compLexity Gaming. Początkowo Oh miał tam pełnić tylko rolę streamera, ale nie było tajemnicą, że w odpowiednim momencie zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu CS:GO. Niemniej moment ten ostatecznie nigdy nie nadszedł z powodu późniejszych zmian w drużynie, wobec czego s0m podążył dalej i na początku 2019 roku trafił do Teamu Envy. Co prawda z formacją tą nie osiągnął żadnych znaczących sukcesów, ale zaprezentował się na tyle dobrze, że pod koniec ubiegłego roku został zaangażowany przez stawiające pierwsze kroki w grze Valve Gen.G Esports.

CZYTAJ TEŻ:
Z Immortals do 100 Thieves. Asuna i diceyzx uzupełniają skład Złodziei

Tam sukcesy wreszcie się pojawiły – triumf w DreamHack Open Anaheim, pierwsze miejsce w ESL One Road to Rio. Jednakże ostatnie miesiące nie były już tak udane dla zespołu i niechybnie zanosiło się na zmiany. Nikt jednak nie spodziewał się, że te dosięgną także młodego Amerykanina, który postanowił skorzystać z oferty budującego właśnie skład w VALORANCIE NRG. Co ciekawe, w ekipie tej Oh spotka swojego niedawnego klubowego kolegę z Gen.G, Damiana „dapsa” Steele’a, którego transfer został ogłoszony zaledwie dwa dni temu. Jeżeli zaś chodzi o kolejne nazwiska, które zasilą drużynę, to te na ten moment pozostają niewiadomą.

W tej sytuacji skład NRG w VALORANCIE prezentuje się następująco:

  • Damian „⁠daps⁠” Steele
  • Sam „⁠s0m⁠” Oh
  • Chet „⁠Chet⁠” Singh – trener

A co dalej z Gen.G w CS:GO? Cóż, formację czeka mozolny proces odbudowy, bo obecnie może ona „pochwalić się” posiadaniem zaledwie trzech zawodników. A warto zauważyć, że czasu na odtworzenie składu nie ma zbyt wiele, bo już za nieco ponad miesiąc, tj. 9 listopada, rozpocznie się drugi sezon Flashpointa, do którego organizacja przystąpi jako jeden z partnerów. Możemy więc spodziewać się, że w najbliższych tygodniach zespół zasilą nowe nabytki, aczkolwiek próżno jeszcze szukać plotek na temat potencjalnych ruchów kadrowych, a i odpływ kolejnych graczy do VALORANTA nie pozostawia ekipie zbyt dużego pola manewru.

W tej sytuacji skład CS:GO w Gen.G Esports prezentuje się następująco:

  • Timothy „⁠autimatic⁠” Ta
  • Kenneth „⁠koosta⁠” Suen
  • Hansel „⁠BnTeT⁠” Ferdinand
  • Chris „⁠Elmapuddy⁠” Tebbit – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wiemy, kiedy w VALORANCIE pojawi się nowa mapa. I prawdopodobnie poznaliśmy kolejną agentkę

Wczoraj Riot Games oficjalnie zapowiedziało nadejście do VALORANTA nowej mapy. Dziś natomiast twórcy opowiedzieli nieco więcej o swoich planach związa...