"Masz to w Polsce?" – takie pytanie mógłby ktoś zadać, mając na myśli na Iberian Cup. I oczywiście w Polsce tego mieć nie będziemy, bo do Półwyspu Iberyjskiego trochę za dużo rzutów beretem, ale skoro nie przyszła góra do Mahometa, to Mahomet przyszedł do góry. W nadchodzącej edycji Iberian Cup zobaczymy sporo polskich akcentów, a o jednym z nich już dziś informowaliśmy. Wkrótce po tym pojawiła się kolejna prezentacja składu drużyny, biorącej udział w turnieju, tym razem nie z tylko jednym, lecz aż trzema graczami znad Wisły.

CZYTAJ TEŻ:
Sinmivak także obiera kurs na Półwysep Iberyjski… przynajmniej na najbliższe tygodnie

Mowa o grającym w czołowej hiszpańskiej lidze Cream Real Betis. W zespole tym podczas letniego splitu LVP SuperLiga Orange mogliśmy oglądać tylko Krzysztofa "Kackosa" Kubziakowskiego, ale na czas trwania Iberian Cup u boku polskiego toplanera zagra dwóch jego rodaków. Na środkowej alei zobaczymy Artura "Zwyroo" Trojana, który po jednym splicie we włoskim Mkers będzie znowu walczył w rozgrywkach Półwyspu Iberyjskiego, natomiast na pozycji wspierającego zagra Łukasz "Pyrka" Grześkowiak, znany m.in. z występów pod banderą devils.one i ostatnio 7more7 Pompa Teamu w Ultralidze.

Rodzimy support nie będzie jedynym zawodnikiem Cream Real Betis, którego w tym roku mogliśmy oglądać w najbardziej prestiżowej nadwiślańskiej lidze LoL-a. Jego kompanem na dolnej linii będzie bowiem Tim "Keduii" Willers – były gracz piratesports, reprezentujący barwy Piratów podczas trzeciego sezonu Ultraligi. I tylko w dżungli zobaczymy Hiszpana, a jest nim 21-letni Nasser "Nasser" Rifai Martínez. Pieczę nad zespołem sprawować będzie Pablo "Orthran" Martínez, a wspierać go będą Pablo "Gaax" Pérez oraz Facundo "Donsensey" Pacheco Sosa, pełniący odpowiednio funkcję asystenta trenera oraz głównego analityka.

Tak prezentuje się pełny skład Cream Real Betis na Iberian Cup:

Krzysztof "Kackos" Kubziakowski
Nasser "Nasser" Rifai Martínez
Artur "Zwyroo" Trojan
Tim "Keduii" Willers
Łukasz "Pyrka" Grześkowiak
Pablo "Orthran" Martínez

Iberian Cup rozpocznie się 20 października, a zwycięzcę zawodów poznamy niespełna miesiąc później – 15 listopada. Do zgarnięcia w turnieju będzie 20 tysięcy euro, z czego do triumfatora powędruje 40% (czyli 8000 €).