Gdy większość ultraligowych ekip jest poszatkowana i bez konkretnej wizji na przyszły sezon, Illuminar Gaming zdaje się przebywać na przeciwnym biegunie. W składzie iHG budowanym z myślą o rozgrywkach w 2021 zostaje bowiem coraz mniej wolnych miejsc. Dziś o przedłużeniu współpracy z polską organizacją poinformowało jej trzech zawodników oraz trener.

CZYTAJ TEŻ:
Illuminar rozstaje się z Warszim

W następnym splicie Ultraligi barwy niegdysiejszych wicemistrzów European Masters reprezentować na pewno będą Dawid "Melonik" Ślączka, Adrian "Odi11" Kruk oraz Kacper "Czypsy" Zaparucha. Opiekunem zespołu pozostanie Jakub "bezum" Iwanicki, któremu w kwietniu bieżącego roku powierzono misję doprowadzenia do sukcesów głównego składu Illuminar. Wspominana czwórka ma jednak sporo do udowodnienia spragnionym sukcesów fanom iHG. Miniony sezon najważniejszych krajowych rozgrywek League of Legends był bowiem w ich wykonaniu nieszczególnie udany – drużyna zakończyła rundę zasadniczą z bilansem 7-7, a później już po pierwszym meczu play-offów pożegnała się ze zawodami, kończąc zmagania ligowe na 5-6. miejscu. Był to najgorszy wynik organizacji od powstania UL.

Nieznana jest natomiast przyszłość Wojciecha "Tabasko" Kruzy. W kwestii przedłużenia umowy z iHG Twitter doświadczonego leśnika milczy, co sugerowałoby, że jego los jest nadal nieprzesądzony i 24-latek w dalszym ciągu rozgląda się za ofertami. Nieobstawiona pozostaje również pozycja midlanera.


Aktualizacja: Niedługo po publikacji artykułu Tabasko również potwierdził, że początek 2021 roku spędzi pod banderą iHG.

Tak prezentuje się aktualny skład Illuminar na kolejny sezon Ultraligi:

Dawid "Melonik" Ślączka
Wojciech "Tabasko" Kruza
Adrian "Odi11" Kruk
Kacper "Czypsy" Zaparucha
Jakub "bezum" Iwanicki