STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Oficjalnie: 100 Thieves wycofuje się ze sceny CS:GO

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku godzin znalazły swoje potwierdzenie – 100 Thieves znika z esportowej mapy Counter-Strike’a: Global Offensive. Taki ruch ze strony amerykańskiej organizacji potwierdził jej założyciel, Matthew „Nadeshot” Haag. – Sądzę, że najważniejszym problemem, z którym mierzy się nasza organizacja, jest COVID. Nikt się nie spodziewał, że rok 2020 będzie tak wyglądać. Branża esportowa […]

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku godzin znalazły swoje potwierdzenie – 100 Thieves znika z esportowej mapy Counter-Strike’a: Global Offensive. Taki ruch ze strony amerykańskiej organizacji potwierdził jej założyciel, Matthew „Nadeshot” Haag.

Sądzę, że najważniejszym problemem, z którym mierzy się nasza organizacja, jest COVID. Nikt się nie spodziewał, że rok 2020 będzie tak wyglądać. Branża esportowa oraz wszystkie inne branże zostały negatywnie dotknięte przez COVID. Co poszło nie tak w naszym przypadku? Złożyło się na to wiele czynników, które miały wiele powodów – przyznał Nadeshot w opublikowanym przez Złodziei wideo. Jednocześnie przyznał, że on przez ostatni rok scena Counter-Strike’a mocno się zmieniła, a obecny system kwalifikacji na Majora blokował możliwość przeprowadzania zmian, bo te wiązałyby się ze zmniejszeniem szans na kolejną mistrzowską imprezę.

Dodatkowo, jak stwierdził Haag, 100 Thieves wywodzi się z Ameryki Północnej i tam chce działać. Gracze natomiast chcieli przenieść się do Europy, bo to właśnie tam rywalizuje obecnie cała światowa czołówka – dla 100T takie rozwiązanie było niemożliwe. – Nie chcieliśmy stawać im na drodze, dlatego znaleźliśmy się w sytuacji, gdy mieliśmy związane ręce. […] Postanowiliśmy nawiązać kontakt z wieloma organizacjami, by sprawdzić, czy będziemy w stanie znaleźć dla naszych zawodników odpowiedni dom i dać im to, czego my teraz dać im nie możemy – zapewnił 28-latek, dodając jednocześnie, że jego organizacja zamierza nadal przyglądać się rozwojowi wypadków w CS:GO.

W trakcie roku swojej obecności na scenie północnoamerykańska formacja notowała zarówno wzloty, jak i upadki, chociaż w szczytowym momencie zajmowała nawet piąte miejsce w światowym rankingu. Na swoim koncie ma ona również wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 oraz drugie miejsce w regionalnej dywizji ESL Pro League Season 12. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kończące się w najbliższą niedzielę IEM New York 2020: Online będzie ostatnim turniejem, na którym zawodnicy reprezentować będą barwy 100T.

Dotychczasowy skład 100 Thieves prezentował się następująco:

  • Aaron „AZR” Ward
  • Justin „jks” Savage
  • Joakim „jkaem” Myrbostad
  • Jay „Liazz” Tregillgas
  • Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis wraca na tron rankingu HLTV, FaZe Clan znów w top 10

Astralis na szczycie rankingu HLTV? Tego nie grali od dosyć dawna, a konkretniej od 25 maja. Przez pięć miesięcy Duńczycy spadali na coraz niższe szcz...