STS
fot. arenaofvalor.com

Kobiecy zespół wystąpi w profesjonalnej lidze Arena of Valor

Arena of Valor, znana w Chinach jako Honor of Kings, doczekała się właśnie pierwszego profesjonalnego kobiecego zespołu esportowego. Świeżo utworzona drużyna o nazwie Fire Leopard, dołączyć ma już w następnym sezonie do ligi King Growth League.

Jak donosi South China Morning Post, opiekę nad drużyną Fire Leopard obejmie sam Nai Cha, główny trener reprezentacji Chin na Igrzyska Azjatyckie. Dodatkowo w sztabie, jako doradcy, mają znaleźć się m.in.: Xie Ming, były złoty medalista olimpijski w siatkówce, czy Hu Niu, profesjonalny doradca esportowy.

Jedna z zawodniczek zespołu, Nu Qi, uważa, iż pojawienie się na scenie Fire Leopard może zmienić postrzeganie kobiet w świecie esportu. – Kiedyś tylko kilka dziewczyn uczestniczyło w zawodach. Żadna z nas nie miała jednak możliwości występowania w takich rozgrywkach jak King Pro League. Czułam, że marnowałyśmy swój czas. Teraz jednak sądzę, że jeśli osiągniemy dobre rezultaty, to postrzeganie kobiet w esporcie się zmieni – skomentowała Nu Qui.

Warto dodać, że firma Tencent Games, która wydaje w Chinach Arena of Valor, zapowiedziała, iż jeszcze w tym roku zorganizuje specjalny turniej dla drużyn kobiecych. Jego dokładna data nie jest jeszcze znana, ale poinformowano, że będzie on miał najprawdopodobniej miejsce w ramach Tencent Global Esports Arena.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

byali opuszcza szeregi AVEZ!

Zaledwie pięć miesięcy trwała przygoda Pawła "byaliego" Bielińskiego z AVEZ Esport. Jak dziś bowiem ogłoszono, umowa wiążąca 26-latka z organizacją ni...