STS
Jankos, G2, Worlds 2020
fot. Riot Games/David Lee

Słaby early game G2 i niespodzianka w wykonaniu Fnatic? Sprawdzamy ofertę STS-u na ćwierćfinały Worlds

Play-offy Mistrzostw Świata 2020 w League of Legends rozpoczną się w czwartek. Osiem najlepszych drużyn na świecie będzie mierzyło się o Puchar Przywoływacza i specjalnie na tę okazję STS przygotował sporą ofertę, którą warto sprawdzić. Po pierwsze oczywiście, standardowo można obstawiać zwycięzcę danego meczu. W pierwszym spotkaniu bukmacherzy wskazują jednoznacznego faworyta, zresztą podobnie, jak eksperci, […]

Play-offy Mistrzostw Świata 2020 w League of Legends rozpoczną się w czwartek. Osiem najlepszych drużyn na świecie będzie mierzyło się o Puchar Przywoływacza i specjalnie na tę okazję STS przygotował sporą ofertę, którą warto sprawdzić.

Po pierwsze oczywiście, standardowo można obstawiać zwycięzcę danego meczu. W pierwszym spotkaniu bukmacherzy wskazują jednoznacznego faworyta, zresztą podobnie, jak eksperci, gdyż stawka na DAMWON wynosi zaledwie 1,15. Jeżeli za to zdecydujemy się postawić na wicemistrzów LCK – DragonX, to za jedną postawioną złotówkę wyciągniemy aż 5,46 w przypadku triumfu tego zespołu. Jeśli ten zakład was nie interesuje, to możecie zdecydować się na którąkolwiek z 37 dodatkowych ofert dla tego spotkania. Znajdziemy tam takie zakłady jak chociażby dokładny wynik, handicap, suma map, pierwsze krwi, smoki i wieże. Ogólnie jest w czym wybierać, a STS przygotował takie zakłady dla każdego z czterech spotkań. W tym przypadku na najbardziej możliwe 3:0 (takim wynikiem przecież skończył się finał LCK pomiędzy tymi dwiema formacjami) kurs wynosi 2,35, czyli naprawdę możemy trochę wyciągnąć.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Spotkanie pomiędzy Suning a JD Gaming będzie już znacznie ciekawsze z perspektywy bukmachera, ponieważ kurs na drużynę z pierwszego koszyka jest niższy niż stawka na ekipę z drugiego. Faktem jest, że JDG pokonało Suning na regionalnym podwórku, jednakże na tym turnieju ta różnica w poziomach wcale nie jest tak oczywista. Mimo to bukmacherzy są przekonani, że wynik z play-offów się powtórzy, gdyż triumf Suning jest notowany na 2,30, a kurs na JD Gaming to zaledwie 1,62. W tym przypadku oczywiście również możemy bawić się dodatkowymi zakładami, jednakże jest to znacznie bardziej ryzykowne. Ciekawą opcją na to spotkanie wydaje się także handicap Suning (-1,5), bo wynik 3:1 bądź 3:0 dla ekipy SofM-a nie jest taki nierealny, a stawka wynosi aż 3,74.

W pierwszy dzień weekendu czeka nas mecz podobny do tego pierwszego, gdyż możemy wskazać w nim jednoznacznego faworyta. Top Esports przyjechało na te Mistrzostwa Świata jako główny kandydat do zwycięstwa i w fazie grupowej ta ekipa to potwierdziła. Co prawda Fnatic na tym etapie również zaprezentowało się całkiem nieźle, jednakże wcale nie dziwi ogromna stawka 6,25 na pomarańczowo-czarnych. Być może jednak jest to ten dzień, w którym to chińska ekipa się potknie, a Europejczycy wzniosą się na wyżyny swoich możliwości i pokonają wyżej notowanych rywali? Przekonamy się już sobotę. Jeżeli jednak nie ufacie, że Europejczycy zdobędą aż trzy mapy, to także możecie postawić na handicap. Jeżeli na starcie odejmiemy Chińczykom 1,5 gry, to kurs na triumf Fnatic nadal będzie całkiem spory – 3,48. Stawka na Europejczyków będzie atrakcyjna nawet wtedy, gdy handicap będzie wynosił -2,5.  W przypadku takiego zakładu za każdą postawioną złotówkę będziemy mieli okazję wyciągnać 1,70 zł.

Ostatnim meczem będzie oczywiście niedzielny pojedynek Gen.G z G2 Esports. Szczerze mówiąc, gdy po raz pierwszy spojrzałem na kursy, to trochę się zdziwiłem, gdyż od większości ekspertów można usłyszeć, że to Europejczycy są faworytem. Tymczasem stawka na triumf Marcina „Jankosa” Jankowskiego i spółki wynosi 2,01 przy 1,80 na Gen.G. Moim zdaniem jest to najciekawszy mecz do obstawienia, gdyż można wyciągnąć naprawdę niezłe pieniądze, stawiając na Europejczyków. Jedną z większych wad ekipy Polaka były jednak wczesne fazy gry, więc można zaryzykować i postawić przeciwko niej w aspekcie pierwszej krwi i pierwszego smoka. Kurs w przypadku takich zakładów wynosi 1,85 dla obu formacji.

Tak prezentuje się pełny harmonogram ćwierćfinałowych meczów Mistrzostw Świata League of Legends:

15 października

Ćwierćfinał

12:00 DAMWON Gaming vs DRX BO5
16 października

Ćwierćfinał

12:00 Suning vs JD Gaming BO5
17 października

Ćwierćfinał

12:00 Fnatic vs Top Esports BO5
18 października

Ćwierćfinał

12:00 G2 Esports vs Gen.G BO5

Po wszystkie informacje na temat Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
czajek

Czajek uzupełnia skład Illuminar Gaming na przyszły sezon!

Jeszcze przedwczoraj informowaliśmy, że dywizja Illuminar Gaming w League of Legends powoli się uzupełnia. Ba, uzupełnia to mało powiedziane, wszak wt...